Niebanalne szarości

Szarość wychodzi z cienia, stając się kolorem coraz częściej wykorzystywanym w aranżacjach. Paleta szarości z kolekcji Tikkurila Optiva to synonim niewymuszonej elegancji i ponadczasowości. Wprowadza do wnętrz spokój i harmonię, a jednocześnie wydobywa piękno innych barw.

Szary kolor uważany jest niekiedy za kolor nudny i pozbawiony wyrazu. I niesłusznie. Jest klasyczny i neutralny, ale także wytworny i bardzo efektowny. Ma ogromną ilość odcieni – antracytowy, grafitowy, stalowy czy srebrny; może też zawierać w sobie delikatną nutę innych barw.

Ma niezliczoną ilość odcieni – antracytowy, grafitowy, stalowy czy srebrny; może też zawierać w sobie delikatną nutę innych barw. Taka mnogość tonacji stwarza wielkie możliwości aranżacyjne.

Szarości są uniwersalne, „wszechstronne” i doskonale łączą się w z innymi kolorami. Dobrze sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, w stylu loftowym, ale pasują także do aranżacji klasycznych. Szary stanowi idealne tło do wyeksponowania innych barw, szczególnie tych nasyconych i intensywnych, jak także designerskich mebli i dodatków.

Pogodny industrial
Wnętrze, które stylem nawiązuje do nowojorskich loftów, jest znakomitą propozycją dla amatorów industrialu. Swoją surowość ściany zawdzięczają bladej szarości, która doskonale imituje beton. Chłodna kompozycja nabiera optymizmu dzięki limonkowym akcentom kolorystycznym przeniesionym na dodatki.

salon

fot. salon

Szara elegancja
Design w odcieniach szarości nadaje sypialni aranżacyjnego szyku. Skromne, metaliczne tony wprowadzają do otoczenia atmosferę wyciszenia i powagi. Ascetyczny klimat warto przełamać kontrastującymi, ciepłymi dodatkami w odcieniach ciemnego bursztynu.

salon

Zobacz również: Owoce strojne w luksus

fot. salon

Zimno, cieplej, nowocześniej
Z pozoru surowy kolor ścian łagodnieje w zestawieniu z dodatkiem ekspresyjnego koloru malinowego. W efekcie, chłodna kompozycja nabiera temperatury, stanowiąc w pełni przemyślaną aranżację. Połączenie stonowanych i nasyconych barw nadaje wnętrzu niezwykle nowoczesny charakter.

salon

fot. salon

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)