Niebezpieczna pleśń

grzyby

fot. grzyby

Pleśń, która zaatakowała powierzchnię ściany, jest szkodliwa dla zdrowia i wygląda bardzo nieestetycznie. Do jej usunięcia nie wystarczy woda z płynem do naczyń lub mydłem. Aby skutecznie pozbyć się nalotu należy wspomóc się specjalistycznymi środkami, takimi jak preparaty marki Mellerud.

Zobacz również: AutoCAD 2013

Pleśniowe know-how
Pleśń to rodzaj grzybów, które powstają przeważnie w pomieszczeniach z nieodpowiednią wentylacją. Rozprzestrzenianiu się nalotu sprzyja duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura. Zarodniki pleśni najczęściej powstają na powierzchniach pochodzenia organicznego, jak drewno i celuloza, które stają się dla niej doskonałą pożywką.

W gospodarstwie domowym pleśń najczęściej powstaje w łazience. Zakwita w rogu wanny lub w kabinie prysznicowej. Jeśli problem źle funkcjonującej wentylacji lub źle wykonanej izolacji cieplnej budynku jest poważniejszy, pleśń może pojawić się także w narożnikach ścian zewnętrznych, złączach ścian i stropów oraz nadprożach.

Sygnałem ostrzegawczym, przez pojawieniem się pleśni jest charakterystyczny zapach stęchlizny. Na zaatakowanych przez pleśń powierzchniach, pojawiają się nieestetyczne wykwity rozmaitych kolorach: od czarnego, przez zielony, aż do białego. Może także występować w miejscach niewidocznych, np. na ścianie za szafą, pod tapetą, boazerią, czy listwami podłogowymi.

W kwestii usuwania grzybów i pleśni liczy się czas. Jeżeli nalot rozprzestrzeni się oraz zakwitnie na dobre, może zapuścić korzenie w strukturze na której wystąpił. Aby temu zapobiec należy jak najszybciej użyć odpowiedniego środka, który nie dopuści do dalszego rozprzestrzeniania się pleśni.

Obecność w domu grzybów pleśniowych może być przyczyną licznych dolegliwości u domowników, takich jak bezsenność, przemęczenie, katar, bóle stawów, a nawet biegunka czy wymioty. Szczególnie narażonymi na tego rodzaju schorzenia są dzieci do 12. roku życia, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz wszystkie osoby cierpiące z powodu alergii, bądź też obniżonej odporności.

Zwalcz pleśń z pomocą specjalisty

preparaty

fot. preparaty

Preparaty Mellerud, do usuwania pleśni, opracował profesjonalny dział badawczy, który nieustannie pracuje nad tworzeniem i udoskonalaniem receptur. Produkty marki Mellerud to wysokiej jakości środki grzybobójcze, przeznaczone do stosowania na ściśle określonych powierzchniach.

Środek anihilacyjny marki Mellerud przeznaczony jest do niszczenia pleśni we wnętrzu, np. w łazience, w saunie czy na basenie, gdzie natychmiastowo niszczy bakterie i grzyby, dezynfekuje oraz zabezpiecza powierzchnie przed ponownym pojawieniem się nalotu.

Do pomieszczeń mieszkalnych, np. sypialni lub pokoju dziecięcego poleca się użycie bezzapachowego środka do usuwania pleśni, który nie zawiera chloru. Preparat ma konsystencję żelu, dzięki czemu nie spływa z zainfekowanych powierzchni, ma działanie czyszcząco – dezynfekujące, a dzięki obecności aktywnego tlenu, z powodzeniem rozpuszcza bakterie i grzyby.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)