Niepowtarzalny efekt… betonu

tynk dekoracyjny

fot. tynk dekoracyjny

Surowe inspiracje świata przemysłu i techniki coraz częściej pojawiają się w niekonwencjonalnych aranżacjach wnętrz. W miejsce białych, gładkich ścian wprowadza się pokrycia dekoracyjne imitujące beton.

Industrialne wnętrza
Tynk Dekoracyjny Cameleo Efekt Betonu stworzony na bazie naturalnych spoiw wapiennych i pyłu marmurowego, nadaje ścianom ciekawy wygląd surowego betonu. Charakterystyczny szary kolor sprawia, że pokryte materiałem powierzchnie tworzą chłodny, industrialny wystrój pomieszczenia. Jednocześnie możliwość powierzchniowego barwienia lakierami Camelazur pozwala dostosować dekorację do specyfiki wnętrza.

Stosowanie tynków imitujących wygląd betonowych powierzchni stanowi ciekawe rozwiązanie dekoracyjne, umożliwiające stworzenie prostej lecz jednocześnie estetycznej aranżacji, nawiązującej do klimatu obiektów przemysłowych. Uzyskanie efektu szalunku przemysłowego lub deskowania jest przy tym alternatywą dla standardowych form wystroju.

salon

fot. salon

Powierzchnia dekorowanych ścian powinna być mocna, sucha i oczyszczona z wszelkich naleciałości. Na zagruntowaną ścianę nakłada się wymieszany z wodą i odstawiony na 2 godziny tynk Beton Architektoniczny. Następnie formuje się wybrany wzór szalunku lub deskowania, by po 12 godzinach na wygładzoną i oczyszczoną przestrzeń nanieść odpowiedni lakier.

Nieskomplikowany sposób nakładania, duża wydajność i niepowtarzalny efekt wizualny sprawiają, że tynki dekoracyjne stosuje się coraz częściej w miejscach o różnym charakterze i zastosowaniu

Charakterystyka techniczna
– Postać – proszek
– Kolor – Szary z możliwością powierzchniowego barwienia lakierami Camelazur.
– pH – 12,5
– zapach- lekki, charakterystyczny
– rozpuszczalność w wodzie- ograniczona
– wydajność – 1,0 m2/kg
– temperatura przechowywania – 5-30oC w szczelnie zamkniętych opakowaniach
– Opakowania handlowe: 18kg; 2,5kg

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)