Nowa technologia klejenia styropianu

Nowa generacja materiałów budowlanych znacznie ułatwi wykonywanie wielu prac. Oszczędność czasu, łatwość aplikacji to cechy profesjonalnych produktów, do grona których dołączył szybkoschnący Klej do styropianu Tytan EOS.

kleje

fot. kleje

Dotychczas praca związana z ociepleniem domu jednorodzinnego wymagała dużych nakładów czasu, pracy i produktów. Ekipa fachowców przywoziła ze sobą worki zaprawy klejowej, narzędzia do mieszania zaprawy, długie metry kabli. Samo przygotowanie kleju do przyklejenia styropianu było czasochłonne, a długi czas schnięcia zaprawy dodatkowo wydłużał pracę. Ostateczna obróbka była odkładana w czasie, co znacznie wydłużało całkowity czas przedsięwzięcia.

Jeśli chcemy, by ocieplenie naszego domu przebiegało szybko, sprawnie i bardziej profesjonalnie, warto sprawdzić czy ekipa remontowa będzie używać nowej generacji produktów. By znacznie skrócić czas prac oraz zaoszczędzić koszty, warto zaproponować Klej do styropianu Tytan EOS.

Jeszcze nigdy klejenie styropianu nie było tak proste!
W odróżnieniu od tradycyjnej metody klejenia styropianu, w której wykonawca sam musiał przygotować zaprawę klejową, nowa technologia klejenia polega na zastosowaniu kleju gotowego do użycia. Puszkę z Klejem do styropianu Tytan EOS wystarczy doprowadzić do temperatury pokojowej i przez ok. 30 sekund intensywnie nią wstrząsać. Następnie przykręcić puszkę do pistoletu i dozować klej regulując wielkość strumienia przez nacisk na spust.

Wykorzystując Klej do styropianu Tytan EOS oszczędzamy nie tylko czas, ale także pozbywamy się problemu wielotonowych transportów, konieczności zakupu lub wypożyczenia kosztownych narzędzi oraz niepotrzebnego bałaganu na placu budowy. Kartony z Klejem do styropianu Tytan EOS zmieszczą się nawet w samochodzie osobowym, bez potrzeby wynajmowania transportu ciężarowego. Dodatkowo czas pracy ekipy wykonawczej będzie zdecydowanie krótszy, przez co stawka za całe prace dociepleniowe  powinna być niższa.

Łatwa i szybka praca

By płyty styropianowe zamocowane były prawidłowo, klej nakłada się warkoczem o średnicy ok. 3 cm na płytę po jej obwodzie z zachowaniem odstępu od jej krawędzi ok. 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu przykłada się styropian do muru dociskając go niewielką siłą. Należy pamiętać, że siła klejenia Klejem do styropianu Tytan EOS jest tak duża, że ustawienie płyt można korygować jedynie do 15 min od przyklejenia. Do wypełnienia szczelin pomiędzy płytami styropianu używa się plastikowej końcówki nakładanej na pistolet. Po utwardzeniu nadmiar kleju obcina się nożykiem. Już po 2 godzinach można wykonywać kolejne czynności, czyli szlifowanie i kołkowanie płyt. Szybkość schnięcia kleju pozwala fachowcowi wykończyć pracę 5x szybciej, niż przy stosowaniu tradycyjnej metody.

Lekka puszka zamiast worków z zaprawą
Nie zawsze ocieplamy cały dom. Czasem chcemy ocieplić garaż lub przykleić kasetony sufitowe. Wykorzystując starą technikę klejenia musielibyśmy przygotować odpowiednią ilość zaprawy klejowej i wyrzucić jej nadmiar. Dodatkowo musielibyśmy zaopatrzyć się w mieszalnik oraz przewody zasilające niezbędne do podłączenia mieszalnika. Używając Kleju do styropianu Tytan EOS w poręcznej, lekkiej puszce nakładamy odpowiednią ilość kleju nie marnując całej jej zawartości. Podwyższona wydajność sprawia, że jedna puszka wystarcza na powierzchnię ok. 8 m2 przy temperaturze +20°C i szczelinie między ścianą a styropianem nie większej niż 5mm. Dodatkowym atutem cieszącym wykonawców jest możliwość stosowania kleju nawet od 0°C, co wydłuża sezon na ocieplenia.

Klej do styropianu Tytan EOS cena: za opakowania około 34 zł brutto
Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, 53-234 Wrocław, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)