Nowe biurowce w Katowicach

Zarząd Reinhold Polska informuje, iż w dniu 12 grudnia 2008 r. Reinhold Polska Project 4 Sp. z o. o. zawarła umowę z firmą Mostostal Warszawa S.A. dotyczącą realizacji projektu o nazwie „Reinhold Center” zlokalizowanego w Katowicach przy ulicy Korfantego 138, polegającą na budowie kompleksów biurowych „B” i ”C”. Wartość umowy wynosi 43 mln złotych netto.

Uzgodniony przez strony termin realizacji robót zawiera się w przedziale między 16.01.2009 r. a 17.08.2009 r. Do połowy kwietnia 2009 nastąpi przekazanie lokali najemcom w celu indywidualnego wykończenia wnętrz. Powstający budynek Reinhold Center będzie pierwszym nowym biurem klasy A, oddanym do użytku w tym roku w Katowicach.

Budynek posiadać będzie cztery kondygnacje. Od parteru do II piętra znajdować się będą między innymi pomieszczenia biurowe. Unikalny układ budynków pozwala na stworzenie jasnych, otwartych przestrzeni i projektowaniu wnętrz dających uczucie lekkości i obszerności. Na parterze zlokalizowane będą punkty usługowe, takie jak sale konferencyjne, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon fryzjerski, a nawet pralnia.

Biurowiec Reinhold Center posiadać będzie ok. 11 000 m2 netto przestrzeni biurowej o najwyższym standardzie. Indywidualne przestrzenie typu „open space” zajmą ok. 8000 m2 netto. Pozostałe trzy budynki z planowanych pięciu to oddzielne konstrukcje, które są w fazie projektowej.

biurowiec

fot. biurowiec

Inwestycja zlokalizowana jest około 2 km od Centrum Katowic i 1,5 km od autostrady A4, ważnej szosy biegnącej na północy miasta, łączącej Katowice z Krakowem, Wrocławiem, Bytomiem, Sosnowcem i Częstochową. Niedaleko, bo ok. 2 km na południe od Reinhold Center znajduje się katowicki dworzec kolejowy, a Międzynarodowy Port Lotniczy 25 km na północ od projektu i od autostrady S86. W pobliżu biurowca rozmieszczone są również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Taka lokalizacja sprawia, że Reinhold Center stanie się jednym z najlepiej dostępnych i najatrakcyjniejszych biurowców w mieście.

Przeczytaj również: Duże przeszklenia bez obaw

Niewątpliwie dodatkowym atutem jest fakt, że Reinhold Center leży w obrębie Specjalnej Strefy Gospodarczej, która jest administracyjnie wydzieloną częścią terytorium Polski poświęconą prowadzeniu działalności handlowej na preferencyjnych warunkach.

Planowane prace zostały podzielone na kilka faz. Pierwszy etap inwestycji (część B i C) zostanie ukończony w II kwartale 2009 r. Do połowy kwietnia 2009 nastąpi przekazanie lokali najemcom w celu indywidualnego wykończenia wnętrz. Kolejny etap inwestycji rozpocznie się w IV kwartale 2009 r.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)