Nowe wnętrzarskie trendy na nowy rok

sypialnia

fot. sypialnia

Przełom roku to pretekst do podjęcia postanowień na polu zawodowym oraz prywatnym. Może być także okazja do zmian wystroju domu lub mieszkania. Inspirowane naturą produkty firmy Stegu nie tylko doskonale wpisują się w obowiązujące trendy, ale także je uzupełniają nadając wnętrzu oryginalny i indywidualny charakter.

Okładziny to ważny element aranżacji współczesnych wnętrz. Architekci cenią w nich bogactwo dostępnych wzorów, wykonawcy łatwość montażu, a klienci bezproblemową eksploatację i walory estetyczne.

Nadchodzący rok w branży wnętrzarskiej będzie przebiegał pod znakiem eko i materiałów naturalnych. Produkty odpowiadające tym trendom można znaleźć w szerokiej ofercie firmy Stegu.

salon

fot. salon

Kamień czy cegła?
Moda na industrialny klimat wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań aranżacyjnych. Elementem obowiązkowym jest cegła – czerwona lub biała, ułożona na całej powierzchni ściany lub na jej części. Stegu ułatwia uzyskanie pożądanego efektu oferując płytki cegłopodobne w różnym stylu – imitująca belgijską cegłę płytka Country, odzwierciedlająca tradycyjną architekturę holenderską Rustik lub też wprowadzona niedawno do oferty połączona z fugą płytka Parma. Loftowy charakter aranżacji podkreślają grafitowe meble i dodatki w soczystych, energetycznych barwach. Wykończenia z ciemnego drewna nieco ocieplą ascetyczne wnętrze, dzięki czemu stanie się ono bardziej przytulne. Industrial to przede wszystkim umiejętne eksponowanie surowości sprzętów i zestawianie ich ze sobą tak, by stanowiły designerskie dopełnienie aranżacji jednocześnie będąc odzwierciedleniem temperamentu i uosobienia właściciela. Wyposażenia z drewna i metalu, połyskliwe czy też matowe, na tle ceglanych murów będzie się prezentowało nowocześnie, modnie, a nawet ekstrawagancko.

salon

Przeczytaj również: Unikalny klimat wnętrza

fot. salon

Płytki kamieniopodobne to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie poczucie luksusu i elegancji. Szary czy kremowy kamień w towarzystwie czerni i bieli, podkreślony jedną intensywną barwą będzie centralną ale nie nachalną ozdobą pomieszczenia i wprowadzi klasyczne piękno w najlepszym wydaniu.

A gdyby tak przenieść się na południe? Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, czy to ze względów finansowych, czy też trzymających ich w Polsce spraw zawodowych lub prywatnych. Południowy klimat może zagościć w naszym domu na dobre, nawet mimo szalejących za oknem zamieci śnieżnych. Odpowiednio wyprofilowane płytki kamieniopodobne Sicilia dadzą możliwość stworzenia wnętrza godnego niejednej greckiej posiadłości. Uroki południa będą jeszcze intensywniej odczuwalne przy zastosowaniu błękitnych i popielatych akcentów. Obowiązkowe są także rośliny oraz białe, stylizowane meble.

salon

fot. salon

A może drewno?
Moda eko opanowała niemal każdą dziedzinę naszego życia – dotyczy to także trendów wnętrzarskich. W tym wypadku kluczowa jest jedna zasada – im bliżej natury, tym lepiej. Decydując się na aranżację w stylu eko należy zapomnieć o plastiku i innych tworzywach sztucznych. Główne skrzypce gra drewno z serii Wood Collection zrywają z nudnym wzornictwem boazerii, proponując zamiast tego krążki poprzecinanych w poprzek pieńków drzewa. Dzięki zachowaniu kory i oryginalnej faktury drewna wnętrze stworzy mieszkańcom przyjemny azyl odcinający się od wielkomiejskiego zgiełku.

Podążając za modą
Planując w nadchodzącym roku remont domu czy mieszkania nie można przejść obojętnie obok okładzin ściennych. Stają się one typowym „must have” każdego, kto chce podążać za wnętrzarskimi trendami. W wyborze materiałów warto sięgać do ofert sprawdzonych producentów. Firma Stegu cieszy się zaufaniem nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim, co widać w licznych zagranicznych realizacjach.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)