Nowoczesna aranżacja gabinetu stomatologicznego

Wysoka estetyka i modna aranżacja wnętrz to standard, który już dawno wyszedł poza obręb pomieszczeń domów, mieszkań, czy obiektów użyteczności publicznej. Powszechnie znane usługi takie jak salony urody, restauracje, a nawet gabinety medyczne starają się podążać za wiodącymi trendami wnętrzarskimi.

gabinet dentystyczny

fot. gabinet dentystyczny

Zobacz również: Modna i stylowa Wielkanoc
recepcja

fot. recepcja

Przeczytaj również: Sufity – rodzaje

Standard aranżacji wnętrz świadczy nie tylko o dobrym guście. Ma on dodatkowo zachęcać klientów i zapewniać o wysokiej jakości oferowanych usług. Gabinety stomatologiczne i lekarskie także zmieniają swój stereotypowy wygląd. Normy określające sposób wyposażenia, oświetlenia i materiałów, które można użyć do wykończenia wnętrz są surowe. Mimo to architekci wnętrz doskonale dostosowują wystrój do aktualnych trendów. Dzięki estetycznej, modnej i nowoczesnej aranżacji wizyta u dentysty jest znacznie przyjemniejsza.

recepcja

fot. recepcja

Projekt i wizualizacje 3d gabinetu stomatologicznego powstały na zlecenie Prywatnej Praktyki Stomatologicznej All Dent w Kątach Wrocławskich. Najważniejszymi kryteriami, które wytyczyły kierunek pracy projektantów były: funkcjonalność, ergonomia, normy dotyczące aranżacji gabinetów medycznych i niewielki budżet. Inwestor doskonale przygotował się do spotkania organizacyjnego i szczegółowo określił kluczowe kwestie – ustawienie sprzętów oraz umeblowania w układzie najwygodniejszym do pracy z pacjentami. Następnie ustalona została stylistyka i wstępna kolorystyka wnętrz. Inwestorowi i projektantom zależało na stworzeniu spójnej koncepcji dla dwóch niewielkich gabinetów, recepcji z poczekalnią oraz toalety dla pacjentów, przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Niewielkie powierzchnie obu gabinetów i toalety, oraz restrykcyjne normy ograniczyły znacząco swobodę projektowania. Styl minimalistyczny okazał się strzałem w dziesiątkę. Nutę ożywienia w obu gabinetach zabiegowych wnoszą mocne kolory oraz duże przeszklenia z wielkoformatowymi grafikami, oświetlone listwami ledowymi. Taki sam motyw oświetlenia powtórzył się w toalecie. Tam listwa ledowa została umieszczona nad dużym lustrem, które optycznie powiększa niewielkie wnętrze. „Zanim powstał projekt każdego pomieszczenia z osobna wykonaliśmy wiele prób na modelu 3d. Wizualizacje pomogły dobrać między innymi najkorzystniejszą kolorystykę ścian oraz tematykę, wielkość i lokalizację grafik wielkoformatowych. Szkice pomysłów, po konsultacji z inwestorem, powoli przekształcały się w ostateczny projekt wnętrz” – komentuje Paweł Bykowski, grafik 3d z Wrocławia.

gabinet dentystyczny

fot. gabinet dentystyczny

toaleta

fot. toaleta

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)