Nowoczesna klinika stomatologiczna Duda Clinic

hol

fot. hol

Tematem ostatniego spotkania z cyklu „Polskie Wnętrze 2012" będzie projekt kliniki stomatologicznej „Duda Clinic” w Katowicach pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci.

Duda Clinic w Katowicach jest jednym z tych gabinetów dentystycznych, który dzięki nowoczesnej architekturze i wzornictwu, zrywa ze stereotypem klasycznej przychodni dentystycznej.

Projekt cechuje minimalistyczna stylistyka i wyważona kolorystyka. Wnętrza przypominają bardziej galerię sztuki, niż klinikę – zgodnie z zamierzeniem projektantów. Wystrój nie przytłacza, nie budzi negatywnych skojarzeń i walczy z „dentofobią”.

Zobacz również: Artystyczna forma wnętrza
recepcja

fot. recepcja

Centralnym punktem kliniki jest czarny kontuar recepcji, którego zwarta bryła przyciąga uwagę już od samego wejścia. Wnętrza zostały utrzymane w kolorze białym i czarnym, z dodatkami lśniącego chromu. Jedną ze ścian zaaranżowano z myślą o najmłodszych pacjentach, którzy po każdej wizycie mogą przyłączyć się do tworzenia muralu wykonanego z odciśniętych rąk.

W klinice działa aż 5 gabinetów w których wykonuje się m.in. skomplikowane zabiegi implanto-protetyczne. Oprócz tego w Duda Clinic znajduje się College of Dental Medicine – ośrodek edukacyjny dla dentystów, współpracujący m.in. z Columbia University w Nowym Jorku.

hol

fot. hol

Wnętrze otrzymało nominacje do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów – Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 20.06.2013 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Link do transmisji internetowej:
http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37198

Sponsorzy: Knauf AMF, Heradesign
Patroni: Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w WarszawieREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)