Nowoczesna stylistyka wnętrz

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

We współczesnej aranżacji mieszkanie staje się azylem chroniącym od codziennego zgiełku. Atmosferę komfortu i wyciszenia, kształtują w nim proste formy i otwarta przestrzeń.

Pod pojemną definicją stylu nowoczesnego kryje się co najmniej kilka trendów, których wspólnym celem jest przyjazne wnętrze, spełniające wysokie standardy funkcjonalności i pomysłowego designu. Jednym z głównych wyznaczników tej aranżacji jest prostota i oszczędne operowanie dekorem, charakterystyczne dla minimalizmu. Nowoczesna stylistyka na tym jednak nie poprzestaje. Surowa konwencja jest dla niej tylko punktem wyjścia do poszukiwania inspiracji w secesji, wykwintnym stylu orientalnym, a nawet typowo klasycznych motywach.

Przestrzeń uwolniona
Wnętrze pozbawione masywnych mebli, dużej ilości kwiatków i bibelotów na półkach jest nie tylko optycznie większe, ale i wygodniejsze w codziennym funkcjonowaniu. Przestrzeń, która „oddycha” zawsze wygląda czysto i efektywnie chroni przed poczuciem chaosu. Nie ma to jednak nic wspólnego ze sterylnością ani brakiem ciepła. Nowoczesna aranżacja chętnie operuje tradycyjnymi motywami, które interpretuje w nowy, zaskakujący sposób. Szlachetny, drewniany stół może być przykryty zwykłą ceratą, a plastik i metal przybrać klasyczną formę krzeseł w stylu Ludwika XIV. Świadoma rezygnacja z nadmiernej ilości detali umożliwia skupienie uwagi na formach i proporcjach. Nowoczesna stylistyka pozwala także przemówić własnym głosem powierzchniom i przestrzeniom, które do tej pory nie były raczej eksponowane. Dlatego na podłogach królują małe dywaniki, a w oknach wiszą jedynie rolety lub lekkie zasłonki. Także ściany, pomalowane farbą o głębokim, nasyconym kolorze, ujawniają niezwykły potencjał estetyczny. Prostotę i oszczędność takiego designu przełamią wzorzyste, inspirowane orientem tkaniny w postaci narzuty na łóżko czy pojedynczej zasłonki o barwie intensywnej czerwieni albo fioletu. Choć generalnie obowiązuje zasada „im mniej tym lepiej”, na półce można postawić ciężki, złocony świecznik lub wazon z roślinnym motywem, nawiązujące do finezyjnej estetyki secesji.

Otwórz drzwi harmonii
Atmosfera komfortu i równowagi osiągnięta zostaje dzięki właściwemu doborowi mebli i sprzętów codziennego użytku. To one odgrywają główną rolę w designie nastawionym na połączenie funkcjonalności i walorów estetycznych. Dlatego ciekawą, aranżacyjną klamrę mogą stanowić lakierowane drzwi PLANO z nowej oferty INVADO. Prosta forma wraz ze stonowaną kolorystyką śnieżnej bieli będą subtelnym, ale efektownym uzupełnieniem modnego wnętrza. Gładka, lśniąca faktura znakomicie akcentuje stylowy charakter akcesoriów, a brak przeszkleń pomaga w przywołaniu klimatu odprężenia i harmonii.

Miłośników tradycyjnego drewna ucieszy fakt, że PLANO dostępne są również w wersji fornirowanej, w trzech oryginalnych odsłonach kolorystycznych. Do wyboru jest dąb bielony, orzech amerykański albo wyrazisty brąz egzotycznego drzewa wenge. Ten ostatni zwłaszcza, jest idealną propozycją dla współczesnego designu z nutą orientu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)