Nowoczesne oblicze elegancji

salon

fot. salon

Aranżując nowoczesne wnętrze możemy czerpać z różnorodnych koncepcji, od oszczędnego w wyrazie minimalizmu, aż po pełny błyszczących i kolorowych elementów styl glamour. W stworzeniu indywidualnej, klimatycznej przestrzeni pomoże przemyślany dobór dodatków, powierzchni i faktur. Drzwi Arco, które są dostępne w wielu modelach i kolorach, pomagają podkreślić charakterystyczny styl wystroju wnętrza.

Inspirację do stworzenia wnętrza można czerpać z różnych aranżacyjnych stylów. Trendem najbardziej kojarzonym ze współczesnym designem jest pełen prostoty minimalizm, który charakteryzuje się przede wszystkim oszczędnością dodatków, zdobień i barw. Stylistyczna dyscyplina zachowana jest przez użycie geometrycznych form, prostych bogatych zdobień styl Art Déco. Drzwi z kolekcji Arco, dzięki różnorodności modeli i kolorów wykończeń idealnie uzupełnią zarówno minimalistyczne, jak i pełne okazałych zdobień nowoczesne przestrzenie.

Na fali minimalizmu

Zobacz również: Drzwi z charakterem
salon

fot. salon

W minimalistycznych pomieszczeniach króluje prostota formy, która z czasem może wydać się monotonna. Chcąc ożywić takie oszczędne w wyrazie wnętrza, warto wprowadzić mocny kolor, jak np. cieszący się dużą popularnością turkus. Dzięki połączeni stylu minimalistycznego z nutą glamour’u stworzymy indywidualny klimat. Stylizację wzbogacimy wprowadzając dodatkowo krzesło, bądź stolik w stylu Ludwika XVI. Można także postawić na akcent bardziej naturalne, jak dywan w biało czarne paski inspirowany barwami zebry. Dodatki należy przy tym dobierać z umiarem, gdyż ich nadmiar może zepsuć ostateczny efekt. W eklektycznych aranżacjach drzwi nie powinny być kluczowym elementem wnętrza, lecz raczej jego eleganckim dopełnieniem. Modele Arco doskonale będą prezentować się z wąskimi, litymi lub szklanymi panelami w jasnych odcieniach bieli, klonu czy latte. Prostokątne, geometryczne formy konsekwentnie podkreślają surowe wzornictwo, jednocześnie komponując się z pełnym przepychu dodatkami.

W klimacie Art Déco
Współczesne aranżacje bardzo często czerpią inspirację z klasyki, wykorzystując jej elegancję i ponadczasowość. Unikalne w wyrazie, a zarazem nowoczesne wnętrze można stworzyć łącząc elementy stylu Art Deco czy secesji z modernizmem. Dzięki luksusowym, stylizowanym dodatkom w kolorach intensywnych brązów, wprowadzimy do wnętrza klimat przedwojennej elegancji. Wykwintne zdobienia i meble o półkolistych formach efektownie zaprezentują się na pastelowych ścianach, dzięki czemu pomieszczenie stanie się ciepłe i komfortowe. Z kolei współczesne akcenty mogą stanowić modernistyczne sofy czy pufy. Efekt ten można spotęgować zestawiając bardzo nowoczesne meble na wysoki połysk z klasycznymi kinkietami. W takich stylizacjach bardzo ważny jest właściwy dobór kolorów. Zestawienie maksymalnie dwóch barw o zbliżonej tonacji pozwoli zachować spójność aranżacji. Doskonale do tego celu jest paleta ciemnym brązów i beży. Ten duet znakomicie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach inspirowanych klasyką. Ważne jest, aby kolor stolarki komponował się z podłogą, dlatego też dobrym rozwiązaniem będą drzwi Arco w kolorach ciemnego dębu, dębu angielskiego, akacji, bądź czekolady. Barwy te będą subtelnie współgrać z nasyconą kolorystyką mebli. Szczególnie polecane do takich stylizacji są modele z dużymi przeszkleniami, jak np.: W5S lub W3D, które dodatkowo pomogą nieco doświetlić salon bądź przedpokój. W miejscach, gdzie dopływ naturalnego światła jest wystarczający, sprawdzą się modele pełniejsze, takie jak W5P. Ze względu na masywniejszą formę wpiszą się w klimat Art Déco.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)