Nowoczesne piękno kominków

kominek

fot. kominek

Mieszkania o niewielkim metrażu wymagają przemyślanej aranżacji, tak by wnętrze było przestronne i praktyczne. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest odpowiednie zagospodarowanie ścian. Nowoczesne kominki naścienne Burbank i Redway marki Optiflame doskonale sprawdzą się w tej roli, dodatkowo wyróżniając się eleganckim designem i rewolucyjną technologią.

Według zasad Feng Shui w mieszkaniach o niewielkim metrażu, powinny znaleźć się niezbędne przedmioty i dodatki. Dzięki temu unikniemy gromadzenia się kurzu, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. W takich niedużych pomieszczeniach chętnie stosowane są zasady minimalizmu, bardzo cenionego przez współczesnych architektów. Nowocześnie urządzone wnętrze często może sprawiać chłodnego i pustego pomieszczenia. Atmosferę można ocieplić kominkiem elektrycznym, a widok iskrzących języków ognia, rozgrzeją w każdy, nie tylko zimowy wieczór.

Nowoczesne piękno
Prostota, otwarta przestrzeń, minimalistyczny design, jednolita paleta barw to cechy charakterystyczne modernistycznego nurtu. Modele proponowane przez firmę Optiflame swoje modernistyczne cechy ukazują na dwóch płaszczyznach poprzez szykowną formę oraz sprytny montaż ścienny.

kominek

fot. kominek

Kominek Redway o wymiarach 700x760x182mm posiada błyszczącą prostokątną obudowę, która sprawia wrażenie trójwymiarowej. Natomiast nieco szerszy kominek Burbank, przykuwa uwagę paleniskiem w kształcie łzy. W ten sposób iskrzący się ogień jest pięknie wyeksponowany. Te nowoczesne kominki urzekają trójwymiarowym efektem płomienia i dymu Opti-Myst®, a także paleniska realistycznie odzwierdziedlającego płonące polana.

Rewolucyjna technologia
Kominki te charakteryzują się nowoczesnością nie tylko za sprawą minimalistycznego designu, ale także zastosowanej technologii. Dzięki temu, że zasilane są prądem przy użyciu kabla i wtyczki, modele są mogą łatwe i komfortowe w obsłudze. Dodatkowo zostały wyposażone w termowentylatory regulowane za pomocą termostatu, co pozwala na dostosowanie temperatury pomieszczenia do potrzeb domowników. Aspekt ten nabiera szczególnego znaczenia podczas jesiennych i zimowych wieczorów, kiedy to często dogrzewamy za pomocą kominka dość spore powierzchnie. Natomiast w okresie letnim jest możliwość podziwiania realistycznych płomieni, bez dodatkowych efektów cieplnych.
Styl nowoczesny, urzekający swoją czystą formą i elegancją często sprawia wrażenie chłodnego. Dzięki nowoczesnym kominkom naściennym z łatwością można ocieplić charakter wnętrza, równocześnie zachowując pasujący do stylu design.

Przeczytaj również: System zintegrowanego ogrzewania
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)