Nowoczesne projekty domów – na co zwrócić uwagę?

REKLAMAPK

Trendy w budownictwie wciąż się zmieniają. W jednym sezonie modne są parterowe domki, a w następnym projektanci wracają do poddasza użytkowego, które można zagospodarować na klimatyczne sypialnie. Dom jest inwestycją na lata, więc warto zwrócić uwagę na te elementy, które zmniejszą koszty eksploatacji, a także wpłyną na poprawę komfortu życia mieszkańców. Jakie projekty domów powinny przykuć naszą uwagę?

Energooszczędne instalacje

Właściciele domów ponoszą zdecydowanie większe koszty ogrzewania niż właściciele mieszkań. Wydatki na eksploatację można zredukować, wykorzystując innowacyjne i ekologiczne instalacje. Przejrzyj dostępne projekty domów pod kątem możliwości zamontowania paneli fotowoltanicznych. Promienie słoneczne to naturalna energia, która z powodzeniem jest wykorzystywana do ogrzania znacznej części budynku. Do nowoczesnych instalacji cieplnych należą także pompy ciepła. Sprawdź, czy w wybranym przez ciebie projekcie domu to innowacyjne rozwiązanie zostało także uwzględnione.

Ponadczasowa bryła budynku

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Trudno powiedzieć, jakie trendy będą przeważały w budownictwie w ciągu najbliższych pięciu lat. Domki ze spadzistym dachem zaliczają się do ponadczasowego kanonu, dlatego zawsze będą wpisywały się w aktualną modę. Jeśli jesteś na etapie kupowania działki budowlanej, sprawdź, jaka zabudowa przeważa na wybranym przez ciebie terenie. Możesz także podpytać przyszłych sąsiadów, jakie wybrali projekty domów. Dopasowując się do otoczenia, nie odczujesz zmieniających się trendów, a twój dom zawsze pozostanie atrakcyjny. A jeśli będziesz chciał go sprzedać, osiągniesz wysoką wartość i zarobisz sporo na transakcji.

Projekt na miarę działki

Niektórzy najpierw wybierają idealną działkę, a następnie idą do biura architektonicznego w poszukiwaniu idealnego projektu. Jednak są też takie osoby, które mają swój wymarzony dom i pod niego dobierają teren, gdzie powstanie budynek. Bez względu na to, jak Ty podchodzisz do procesu budowania domu, zwróć uwagę, aby wybrany przez ciebie projekt domu swobodnie zmieścił się w granicach działki budowlanej. Z pewnością nie będziesz chciał, aby sąsiad zaglądał Ci przez okna, dlatego powinieneś mieć miejsce na posadzenie żywopłotu czy drzewek.

dom

fot. dom

Zwróć także uwagę, aby wybrany przez ciebie projekt domu uwzględnia miejsce na podjazd dla samochodu. Nawet jeśli swój pojazd będziesz trzymał w garażu, mogą przyjechać do Ciebie goście i z pewnością będą się cieszyć, jeśli zagwarantujesz im bezpieczne miejsce postojowe, którego może zabraknąć w pobliżu twojej posesji.

Zobacz więcej na: Projekty domów

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)