Nowy pokój ucznia na nowy rok szkolny

naklejki

fot. naklejki

Początek roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego dziecka. Dlatego warto pomyśleć o zmianie wystroju pokoju malucha, tak by wprowadzić do pomieszczenia energię i świeży powiew na cały rok szkolny. Dzięki wielu możliwościom aranżacyjnym, możemy prosto i szybko zmienić charakter całego wnętrza lub tylko postawić na zmianę detali.

Atrakcyjny i inspirujący pokój to marzenia każdego dziecka. Niezależnie czy jest ono w wieku przedszkolnym czy szkolnym warto wypróbować kilka sprawdzonych i łatwych sposobów na szybką aranżację dziecięcego wnętrza. Nowy wystrój nie tylko sprawi, że dziecko będzie się dobrze czuło w swoim pokoju, ale także pobudzi wyobraźnię oraz rozwój malucha. Kilka ciekawych naklejek na ściany, nowe dekoracje czy też bajeczna fototapeta to jedne z najciekawszych pomysłów. Inspiracje, zdjęcia oraz oryginalne grafiki wektorowe znajdziemy na stronie banku zdjęć Fotolia – największego europejskiego dostawcy kreatywnych plików, które oferuje ponad 23 miliony obrazów.

Zamień pokój w przygodę
Pokój dziecka to miejsce służące zarówno do wypoczynku, snu, nauki jak i zabawy. Często popełnianym błędem jest urządzanie pokoju w różowej tonacji dla dziewczynki, a niebieski dla chłopca lub niepraktyczne i niepraktyczne malowanie wszystkich ścian na biało. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, dlatego też charakter wnętrza powinien odzwierciedlać jego indywidualną osobowość. Warto pamiętać, że im starsze dziecko tym bardziej możemy wykorzystać intensywne kolory. Natomiast w pokoju malucha sprawdzą się jasne, pastelowe i świetliste odcienie, które nie będą dodatkowo pobudzać dziecka. Pamiętajmy, że kolory nie mogą być dobierane przypadkowo, ponieważ mają aktywny wpływ na psychikę i inteligencję dziecka, a także aktywizują umysł do pracy. Starszym dzieciom warto zafundować harmonijne połączenie kilku kolorów na ścianach lub bajeczną fototapetę, która zmieni pokój dziecka w przygodową scenerię i odzwierciedli jego pasje lub marzenia. Jeżeli nasze dziecko jest fanem kosmosu, warto zainwestować w naklejkę lub fototapetę przedstawiającą gwiazdy lub układ słoneczny.

Zobacz również: Malujemy pokój dziecka
naklejki

fot. naklejki

Stawiaj na detale
Jeżeli wolimy bardziej subtelne zmiany możemy postawić na ciekawe obrazy, plakaty na ścianach lub naklejki ścienne i meblowe. Szczególnie, że naklejki można równie łatwo przykleić, jak i odkleić w przypadku zmiany koncepcji aranżacyjnej. Jeżeli decydujemy się na takie rozwiązanie, warto zawsze zapytać dziecko o zdanie. Poczuje się wtedy nie tylko docenione, ale i pobudzimy u niego kreatywne myślenie. Szeroki wybór wzorów, kształtów i faktur sprawia, że każdy znajdzie coś, co idealnie będzie odpowiadać gustom dziecka. Rodzice często ulegają pokusie urządzania pokoju tematycznego, jednak taki wystrój może szybko się znudzić. Najlepiej więc zaaranżować wnętrze na tyle uniwersalne, by w razie potrzeby móc je sprawnie zmienić. Pamiętajmy także, by dekoracyjne elementy na ścianach i mebelkach harmonijnie komponowały się z charakterem reszty pokoju. Zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylu całości. Ciekawym akcentem dopełniającym wystrój mogą być także różnego rodzaju bibeloty, oryginalne dywaniki lub designerska pufa.

naklejki

fot. naklejki

Plakaty, obrazy i zdjęcia
Szybkim i niskobudżetowym pomysłem na odświeżenie wnętrza są ciekawe grafiki oraz zdjęcia wieszane na ścianach w formie plakatów, czy obrazków w stylowych ramkach. Na stronie Fotolia.pl bez problemu znajdziemy mnóstwo aranżacyjnych inspiracji w postaci zdjęć oraz grafik wektorowych. Cena takiego pliku w zależności od wielkości i rozmiaru fotografii, wyniesie nas do kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W ofercie serwisu znajdziemy także wiele oryginalnych inspiracji aranżacyjnych. Pamiętajmy, że wybrane pliki w formie grafik wektorowych można bezstratnie powiększać w zależności od pomysłu oraz możliwości aranżacyjnych wnętrza. Bez problemu zrobimy z nich fototapetę tylko na jedną cześć ściany lub sufit, stylowy plakat czy oryginalny obrazek, który włożymy w piękną ramkę.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)