Nowy wizerunek koloru

salon

fot. salon

Świat idzie szybko do przodu, a wraz z nim dynamicznie zmienia się nasze najbliższe otoczenie. Nowego charakteru nabierają pomieszczenia, w których żyjemy, pracujemy i odpoczywamy. Idąc z duchem czasu, Śnieżka zaproponowała zestaw kolorystycznych inspiracji, które wprowadzają do wnętrza przyjazny i optymistyczny charakter. Zapoznajmy się z pomysłami na najmodniejsze kolorowe kreacje 2014 roku!

Nowe czasy wymagają nowego wizerunku. Jak co roku, Śnieżka, producent wysokiej jakości farb, ogłasza trendy kolorystyczne. Opracowane przez zespół projektantów i designerów inspiracje, to fascynujące połączenia barw i ich różnorodnych odcieni. Nowoczesna stylistyka trendów wykorzystuje bogactwo palet kolorów farb: Śnieżka Satynowa, Śnieżka Barwy Natury oraz Śnieżka Kuchnia – łazienka i pozwala na wykreowanie niepowtarzalnych wnętrz.

Piękne kontrasty

salon

fot. salon

Otaczająca nas rzeczywistość to przestrzeń niezwykłych, przenikających się kontrastów – z jednej strony najnowsze, zaawansowane technologie, z drugiej świat natury wraz ze swoją niezmienną naturalnością. Wykreowany przez Śnieżkę trend Piękne kontrasty opiera się na inspiracjach, w których przyszłość spogląda w przeszłość. Nie brakuje w nim odważnych kolorystycznych eksperymentów, dzięki czemu mocne akcenty musztardowej żółci zdecydowanie przyciągają wzrok na tle dominujących, szlachetnych odcieni bieli i szarości. Sterylny charakter, wciąż modnych minimalistycznych wnętrz, zostaje wyraźnie przełamany przez oparte na kontrastach zestawienia kolorów. Wykonane zgodnie z tym trendem aranżacje wykorzystują połączenia rustykalnych, drewnianych mebli z designerskimi, na wskroś nowoczesnymi elementami oraz obiekty o nietypowych bryłach.

Wewnętrzne ciepło

salon

fot. salon

Trend ten obficie czerpie z niepowtarzalnego piękna naturalnego drewna, które jest z powodzeniem wykorzystywane zarówno w nowoczesnych, jak również bardziej tradycyjnych wnętrzach. Różnorodne odcienie tego szlachetnego materiału doskonale komponują się z czekoladowymi brązami, czerwieniami terakoty, barwami ochry i oranżu, które dominują w trendzie Wewnętrzne ciepło. Zanurzone w inspirowanych kulturą i sztuką Afryki aranżacje trendu są przytulne i pełne oryginalnego czaru. Wykorzystane w nich afrykańskie motywy, takie jak polichromowane maski i rzeźby oraz geometryczne wzory tworzą nieco tajemniczą aurę. Trend ten stanowi znakomitą propozycję dla osób ceniących ciepło domowego zacisza. Skomponowane w oparciu o naturalne drewno i rozgrzewające barwy wnętrza przywołują na myśl niepowtarzalny urok Czarnego Lądu, który możemy przenieść do swoich domów i mieszkań.

Powrót pasteli

salon

fot. salon

Stonowane odcienie pasteli świecą triumfy i pozwalają na tworzenie nastrojowych zapewniających domowy komfort przestrzeni. W trendzie Powrót pasteli towarzyszą im delikatne szarości o lekko chromatycznym zabarwieniu oraz ozdobne detale i tkaniny z delikatnymi, kwiatowymi motywami. Dominująca tu subtelna kolorystyka nawiązuje do modnej stylistyki vintage, stanowiącej bogate źródło inspiracji. Barwne zestawienia kolorów tworzą doskonałe tło dla drewnianych i tapicerowanych mebli oraz miedzianych i mosiężnych detali. Dzięki wpleceniu w aranżacje kilku współczesnych elementów, uzyskamy wyrafinowane, przyjazne aranżacje. Takie wnętrza inspirują nie tylko wielbicieli dekady lat pięćdziesiątych XX wieku, ale także wszystkich tych, którzy poszukują pomysłu na wysmakowaną kompozycję swoich pomieszczeń.

Gra kolorów
Soczyste, mocno nasycone, żywe i pełne energii barwy trendu Gra kolorów przyciągają uwagę i zachęcają nas do kolorystycznej zabawy. Dozwolone są w niej swobodne połączenia różnorodnych odcieni, efekty pozornie niedbałego wykończenia oraz pewna doza niedoskonałości. Wszystko to pozwala w niecodzienny sposób odmienić wygląd pomieszczenia i nadać mu zupełnie nową estetykę. W Grze kolorów dominują intensywne odcienie i kontrastowe barwy, ale w zależności od naszych preferencji, równie dobrze możemy zastosować białe, neutralne tło. Dowolne formy geometryczne namalowanych na ścianach wzorów, płynne przejścia oraz śmiałe efekty ombre zachęcają do mniej poważnego traktowania barw i nieograniczonej kreacji z ich udziałem. Kolorystyka wnętrza może przecież stanowić nie tylko spokojne tło, ale również intrygować i zachwycać.

Barwy bieli

salon

fot. salon

Ten kto myśli, że biel jest jednowymiarowa, zwyczajna, wręcz nudna, szybko zmieni zdanie po zapoznaniu się z inspiracjami zaprezentowanymi w trendzie Barwy bieli. Ten uniwersalny kolor, stanowiący ważny element praktycznie każdego wnętrza, posiada niezwykle bogatą i zaskakującą paletę odcieni. Od śnieżnej bieli przywodzącej na myśl mroźny poranek w górach, przez różowawą biel poranka, po odcień szampana – temperatura tej barwy może być niezwykle zmienna. W zależności od jej nasycenia, uzyskamy ciepłe i przytulne wnętrze lub pomieszczenie o nowoczesnym charakterze. Znakomitym dodatkiem do bieli będzie naturalne drewno oraz detale w kontrastowych, nasyconych barwach. Przestrzeń w stylu glamour wykreujemy zaś łącząc ten kolor z przedmiotami w odcieniach złota. Pozwólmy się uwieść różnorodności bieli…

Zestaw trendów Śnieżka na rok 2014 to propozycja dla osób poszukujących oryginalnych inspiracji do aranżacji wnętrz. Dzięki wykorzystaniu nowego spojrzenia na to, jak mogą wyglądać współczesne pomieszczenia, unikniemy powielania utartych rozwiązań i stworzymy zachwycającą przestrzeń marzeń, wypełnioną wyłącznie pozytywnymi emocjami.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)