O stylu nowoczesnym we wnętrzu

Współczesne wnętrze charakteryzuje otwarta przestrzeń i minimalistyczny wystrój. Aranżacja jest lekka i nieprzytłaczająca. Nadmiar nie jest mile widziany, dlatego większość przedmiotów ukrytych jest za połyskującymi frontami szafek i szuflad. Dzięki temu wnętrze jest uporządkowane i eleganckie.

Trendy aranżacyjne współczesnych wnętrz opierają się o kilka popularnych stylów. Łączy je dążenie do stworzenia przestrzeni: przyjaznej, estetycznej, modnej i funkcjonalnej. Łatwo zauważyć, że wnętrza urządzone według tych założeń pozbawione są nadmiernej ornamentyki, nieco minimalistyczne i raczej stonowane w operowaniu kolorem. Oszczędne założenia stanowią punkt wyjścia do poszukiwania inspiracji w art deco, barwnym stylu orientalnym czy nawet klasycznym.

salon

fot. salon

Bez zbędnych dodatków
Wnętrza urządzone nowocześnie, są funkcjonalne i sprawiają wrażenie przestrzennych. Harmonijna aranżacja i czystość formy są odskocznią od codziennego zgiełku i chaosu. Motywy charakterystyczne dla minionych epok występują w aranżacji, niejednokrotnie w zaskakujący sposób. Elementy wyposażenia i wystroju łączy się z nowoczesnymi materiałami, jak szkło czy aluminium. Meble wykonywane z plastiku czy metalu mogą przybrać formę krzeseł w stylu Ludwika XIV. Rezygnacja z nadmiaru dekoracji pozwala skoncentrować się na formach i proporcjach. Lekkie, półprzejrzyste zasłonki lub rolety w oknach kontrastują z wzorzystymi narzutami i poduszkami. Generalną zasadę prostoty i umiaru można przełamać element zwracającym uwagę, na przykład oryginalnym wazonem czy lustrem w ozdobnej ramie z motywem florystycznym, nawiązującym do finezyjnego stylu secesyjnego.

Dopełnienie eleganckiego wnętrza

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

W aranżacji nastawionej na połączenie pragmatyzmu z estetyką, kompozycja odgrywają szczególną rolę. Wszystkie elementy muszą być do siebie idealnie dopasowane. W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na drzwi wewnętrzne. Oryginalną klamrę kompozycyjną mogą stanowić drzwi LIDO z oferty INVADO. Z zewnątrz wykończono je wysokiej jakości okleiną dekoracyjną, odznaczającą się piękną fakturą, odwzorowującą usłojenie drzewa. Powierzchnia skrzydła po obu stronach została podzielona subtelnymi, aluminiowymi intarsjami. Do kolekcji LIDO w tym roku dołączyły kolejne modele drzwi, które z pewnością spodobają się miłośnikom industrialnych trendów. Urzekają bezpretensjonalnym wzornictwem, ale też bogactwem dekorów. Można wybierać wśród ciepłych brązów (wiśnia solido, orzech duro, olcha), subtelnych pasteli( dąb eterno, buk) albo szarości (cedr forte, dąb szary). Można też zagustować w skrajnościach i zamówić LIDO w intensywnej czerni hebanu albo w kolorze białym.

Przeczytaj również: Stylowe przyjęcie na werandzie

***
Firma INVADO to jeden z najdynamiczniej rozwijających się producentów drzwi wewnętrznych w Polsce, autor własnej, opatentowanej technologii okleinowania, laureat prestiżowych nagród branżowych. Drzwi z oferty INVADO łączą cechy nowoczesnego i tradycyjnego designu z troską o środowisko.

Więcej o produktach Invado na: tej stronie

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)