Oblicz ile okna oszczędzają na ogrzewaniu

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Firma MS więcej niż OKNA zaprezentowała na swojej stronie internetowej nową wersję kalkulatora energetycznego. Teraz Klienci mają możliwość obliczenia nie tylko parametrów termicznych okien, ale także oszczędności na ogrzewaniu wynikającej z zakupu lepszych jakościowo produktów.

Zobacz również: Izolacja wentylacji

Kalkulator energetyczny pozwala na precyzyjne ustalenie parametru Uw i klasy energetycznej dla okien jedno i dwu- skrzydłowych oraz balkonów. Wcześniej, w odpowiednich polach wystarczy określić typ i rozmiar produktu oraz wariant jego wykonania (czyli rodzaj wkładu szybowego i zastosowanych wzmocnień).

Nowa, dodatkowa funkcja umożliwia z kolei oszacowanie oszczędności na ogrzewaniu, na jakie możemy liczyć, jeśli zdecydujemy się wymienić stare okna. W tym celu wystarczy wprowadzić m.in. wcześniej obliczony współczynnik Uw, powierzchnię okien w całym domu lub mieszkaniu oraz orientacyjną temperaturę panującą w budynku. Część parametrów określi za nas program. Ostatni krok to wybór nośnika energii wykorzystywanego do ogrzewania nieruchomości.
– Podstawowymi atutami przesądzającymi o funkcjonalności kalkulatora jest prostota i intuicyjność – mówi Barbara Sarna z firmy MS więcej niż OKNA – Wypełnienie wszystkich pól nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zajmuje dosłownie kilka minut. Aplikacja pozwala wybrać najbardziej opłacalny produkt, przy uwzględnieniu całego okresu eksploatacji.
Podobne, choć znacznie bardziej zaawansowane narzędzia obliczeniowe wykorzystujemy z powodzeniem w przetargach i konkursach dot. dużych realizacji budowlanych.

Zobacz również: Świadectwo energetyczne

Z nowego kalkulatora energetycznego można skorzystać poprzez stronę www.ms.pl lub wpisując w przeglądarkę adres www.uvalue.ms.pl. Uzupełnieniem narzędzia jest prezentacja poświęcona opłacalności ekonomicznej stolarki okiennej.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)