Obrazy z górami – malownicza dekoracja wnętrza w trzech odsłonach

Przyroda to niekończące się źródło zachwytów. Możemy podziwiać malownicze pejzaże, rosnące na łące kwiaty czy zmieniające się pory roku i takie widoki nigdy nie stracą na sile. Dzisiaj przyjrzymy się sięgającym chmur wierzchołkom i ośnieżonym górskim zboczom i zobaczymy, czy takie krajobrazy będą się dobrze prezentować w naszym wnętrzu.

Nie musimy mieszkać na Podhalu ani w Bieszczadach, by każdego dnia zachwycać się spektakularnymi górami. Nawet nad morzem czy w centralnej Polsce nasze oczy może cieszyć zjawiskowy pejzaż. Jedyne, co musimy zrobić, to zawiesić na ścianie w mieszkaniu odpowiednio dobrany obraz. Tatry, Alpy, a może Himalaje? W świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe, dlatego możemy puścić wodze naszej fantazji i sięgnąć po takie szczyty, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Ważne jest jednak nie tylko to, jakie łańcuchy górskie znajdą się na płótnie, ale przede wszystkim to, w jaki sposób będą zaprezentowane. Drukowany na płótnie obraz niejedno ma oblicze.

Mylove3

fot. Mylove3

Zobacz również: Ceramiczny motyw drewna

Aranżacyjny sukces zależy od tego, czy uda nam się dopasować dekorację do wystroju, którym dysponujemy. Inne ozdoby należy wybrać do tradycyjnej, a inne do nowoczesnej stylizacji. Wraz z ekspertem z Redro.pl wybraliśmy kilka przykładów, które zilustrują, jak różnorodne wnętrza można wyczarować.

Krajobraz w czerni i bieli

Mylove2

fot. Mylove2

Pierwszy wśród naszych propozycji znalazł się czarno-biały obraz. Góry w takim wydaniu to ponadczasowa i niezwykle uniwersalna propozycja. Dlaczego? Więcej powie nam o tym specjalista od aranżacji wnętrz z Redro:

Czarno-białe fotografie to klasyk gatunku. Takie zdjęcia prezentują się dobrze i we współczesnym salonie, i w tradycyjnej sypialni. Możemy je umieścić w industrialnej stylizacji, a ograniczona do minimum paleta barwna będzie się znakomicie prezentować na betonowym lub ceglanym tle. Jeśli zależy nam na wyrazistej ozdobie, wybierzmy obraz o silnym kontraście światłocieniowym. Z kolei w klasycznie urządzonym pokoju możemy zawiesić górski pejzaż, który przypomina zabytkową pocztówkę o lekko spłowiałej kolorystyce. Czy będą to nasze rodzime szczyty, czy raczej egzotyczne wierzchołki – wybór należy do nas. Każda opcja będzie się spektakularnie prezentować.

Malowane czy drukowane?

Mylove1

fot. Mylove1

Warto podkreślić, że niejedno oblicze może przyjąć drukowany obraz na płótnie. Góry były bardzo często źródłem inspiracji dla malarzy, dlatego jeśli szukamy ozdoby o wyjątkowym charakterze, postawmy właśnie na kompozycję o artystycznym wydźwięku. Wyglądające na namalowane farbami olejnymi lub akwarelowymi przedstawienie będzie się niezwykle efektownie prezentować w wystroju, który pozbawiony był do tej pory jakichkolwiek ozdób. Znane aranżacyjne powiedzenie mówi: mniej znaczy więcej, dlatego wieszając na ścianie tak spektakularną ozdobę, pozwólmy jej grać pierwsze skrzypce w naszym wnętrzu.

Delikatna w wyrazie akwarela doskonale sprawdzi się w sypialni, w której chcemy stworzyć nastrojowy i przytulny klimat idealny do relaksu i wypoczynku. Z kolei imitacja malarstwa olejnego o charakterystycznych, grubo kładzionych plamach farby, to pomysł do salonu, który potrzebuje wyrazistego akcentu. – powiedział nam ekspert z Redro.

Mylove4

fot. Mylove4

Zima nie tylko za oknem

Na sam koniec zostawiliśmy dekoracje, które będą się idealnie komponować z nadchodzącą porą roku. Zastanawiając się, w jaki sposób urządzić wnętrze, możemy kierować się nie tylko modą i trendami, ale także otaczającą nas przyrodą. Ścienne dekoracje mają to do siebie, że możemy je w dowolnym momencie przewiesić lub zdjąć i schować na jakiś czas, by za kilka miesięcy znów je wyeksponować. Właśnie dlatego wśród naszych propozycji musiał się pojawić wyjątkowy obraz – góry zimą. O tej porze prezentują się niesamowicie. To zupełnie inna bajka niż wiosną, latem czy jesienią. Stalowe wierzchołki pokryte białym śniegiem i rozciągające się u ich podnóża lasy iglaste obsypane niczym cukrem pudrem to prawdziwie sielankowy widok. W jakim wystroju się sprawdzi? Zapytaliśmy o to eksperta:

Taki pejzaż będzie z pewnością znakomicie wyglądał w skandynawskiej aranżacji, w której dominują biele, a przestrzeń została urządzona w oszczędny sposób. Nie oznacza to jednak, że taki widok nie może ozdobić także innej stylizacji. W grudniowym okresie świątecznym, gdy szukamy ciekawych ozdób wnętrza, zimowy pejzaż będzie doskonałym uzupełnieniem choinki. Choć do Świąt mamy jeszcze sporo czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz wybiec myślami nieco w przód i pomyśleć o tym wyjątkowym okresie w roku!

Kolorowy, czarno-biały, a może malowany? Na jaki obraz się zdecydujesz, by stworzyć zachwycającą aranżację przestrzeni? Wybierz pejzaż, który nie tylko ozdobi pokój, ale także wprowadzi Cię w dobry nastrój, a zyskasz wówczas stylizację, która nigdy Ci się nie znudzi.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)