Ocieplanie glifów okiennych

Glify okienne i drzwiowe to miejsca w których przegroda jest najcieńsza, przez co niekontrolowanie wychładza się i sprzyja powstawaniu tzw. mostków termicznych. Na zimnej powierzchni muru para wodna skrapla się i stwarza środowisko idealne do rozwoju pleśni oraz grzybów. Jak temu zapobiec?

Najczęstszą przyczyną powstawania grzybów i pleśni jest zła wentylacja. Jeżeli nie, należy sprawdzić glify okienne i drzwiowe. Miejsca w murze w których osadzana jest stolarka zwykle są cieńsze od pozostałej części przegród. Niestety trudno je ocieplić ze względu na małą ilość miejsca.
W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się Multipor o grubości 3 cm. Jest to nowy rodzaj mineralnych płyt izolacyjnych idealny do ocieplania od wewnątrz miejsc, które wymagają cienkiej warstwy izolacji. Można ich użyć także do ocieplania ścian przy wymianie okien na nowe, jako „ciepły montaż okien”. Takie zabezpieczenie, oprócz likwidacji potencjalnych mostków termicznych, pozwoli ograniczyć straty ciepła, a w konsekwencji zmniejszyć koszty ogrzewania.

Multipor 3 cm – nowa jakość w ocieplaniu

ocieplanie

fot. ocieplanie

Mineralne płyty Multipor podobnie, jak pozostałe produkty Multipor, charakteryzują się doskonałymi parametrami cieplnymi, paroprzepuszczalnością, całkowitą niepalnością oraz łatwością obróbki.
Multipor o grubości 3 cm jest doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty mineralnych płyt izolacyjnych Multipor, ze względu na możliwość ocieplenia tak newralgicznych miejsc, jak glify okienne. Ich ogromną zaletą jest łatwość obróbki i szybkość montażu. Płyty można przycinać do wymaganego rozmiaru, a dzięki dogodnemu formatowi 60×25 cm można je przyklejać zarówno w pionie, jak i poziomie – mówi Piotr Partyka, doradca klienta Xella Polska.

Multipor 3 cm mocuje się do glifów okiennych za pomocą zaprawy lekkiej Multipor. Struktura płyt pozwala na osiągnięcie dużej trwałości warstwy ocieplenia. Dzięki swojej plastyczności i łatwości obróbki Multipor 3 cm nadaje się także do ocieplania wokół okien o nietypowych kształtach – łukowych, okrągłych, itp.

Uniwersalne zastosowanie
Płyty Multipor o grubości 3 cm można stosować w każdym typie budownictwa, niezależnie od sposobu ocieplania – styropianem czy wełną mineralną. Jest to doskonałe uzupełnienie wszelkich prac termomodernizacyjnych.

***
Więcej informacji o płytach Mulitpor 3 cm znajduje się na stronie http://www.ytong-silka.pl/pl/content/ocieplanie_glifow_okiennych.php

Zachęcamy do obejrzenia filmu z ocieplenia glifów okiennych przy użyciu płyt Multipor 3 cm http://www.youtube.com/watch?v=3vfy6nRGGr8REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)