Oczyszczacze powietrza

Z każdym oddechem pochłaniamy od 40 tys. do 75 tys. cząsteczek pyłu. Poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach bywa nawet 100 razy większy niż na zewnątrz. Choroby układu oddechowego i alergie (głównie u dzieci) są coraz częstszymi przypadłościami. Pomimo postępu medycyny i nauki zachorowań jest coraz więcej, dlatego warto zadbać o jakość powietrza w domu i w miejscu pracy.

Stałą pozycją na liście zakupów przyszłych rodziców jest nawilżacz powietrza. Urządzenie daje odczuwalny komfort, zapobiega wysuszeniu śluzówek i pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Samo nawilżanie jednak nie wystarczy.
Oczyszczacz powietrza to urządzenie które działa kompleksowo. Zasysa powietrze, przepuszcza je przez różne rodzaje filtrów, a następnie wydmuchuje z powrotem do pomieszczenia. W niektórych urządzeniach powietrze jest dodatkowo wzbogacane np. o jony ujemne (mają wbudowany jonizator powietrza) lub zapachy (wkłady zapachowe).

Oczyszczacze powietrza idealnie nadają się do oczyszczania powietrza z kurzu, roztoczy, grzybów, a niektóre modele także z drobnoustrojów (bakterii, wirusów) oraz zapachów – dzięki temu przynoszą ulgę osobom z alergią, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego.
Kupując oczyszczacz powietrza należy pamiętać, że urządzenie to nie jest odświeżaczem powietrza! Nie będzie wydmuchiwać górskiego powietrza! Oczyszczacz usunie zanieczyszczenia, ale nie będzie w stanie zastąpić okresowego wietrzenia i wpuszczania świeżego powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza?
Firma KLIMA-TOP oferuje oczyszczacze powietrza zasilane są napięciem typowym 230V. Urządzenia zostały podzielone na dwie grupy:

oczyszczacz powietrzaOczyszczacze powietrza nowoczesne to urządzenia najbardziej zaawansowane technicznie dostępne na rynku polskim. Są zdecydowanie droższe od typowych oczyszczaczy z naszej oferty, ale też zdecydowanie lepiej oczyszczają powietrze i są niedrogie w eksploatacji (co w przypadku porównania kosztów eksploatacji na przestrzeni kilku lat znacznie przemawia za ich zakupem). Urządzenia te oczyszczają powietrze nieco inaczej niż typowe, niemniej w celu oczyszczenia także zasysają powietrze i po oczyszczeniu wydmuchują je do pomieszczenia. – informuje specjalista KLIMA-TOP.

oczyszczacz powietrzaOczyszczacze powietrza typowe działają na zasadzie przepuszczania powietrza przez oddzielne lub zespolone elementy filtracyjne, którymi zazwyczaj są gąbka (lub drobna siateczka), filtr węglowy (pochłaniający zapachy) oraz filtr hepa lub ulpa (pochłaniające drobne zanieczyszczenia). Niektóre modele (oczyszczacz z UV) mogą być też wyposażone w lampę UV, która w celu oczyszczenia także zasysają powietrze i po oczyszczeniu wydmuchują je do pomieszczenia.

Niektórzy sądzą, że dolegliwości alergiczne kończą się wraz z nadejściem jesieni. Temperatura spada, a w pomieszczeniach wyłącza się klimatyzatory:. Tym czasem sezon grzewczy potrafi być prawdziwą zmorą, która w polskich warunkach może trwać nawet pół roku. Włączony kaloryfer pogarsza jakość powietrza i sprzyja roznoszeniu się alergenów w całym pomieszczeniu. Domowe oczyszczacze powietrza to sposób na spokojną zimę – zwłaszcza dla dzieci i alergików.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)