Naklejki na meble i inne sposoby na odnawianie wnętrza

Odnawianie wnętrza to nie tylko zabieg kosmetyczny. Z czasem kolory ścian bledną i brudzą się, a wnętrze staje się nieatrakcyjne. To sygnał do remontu i dobry pretekst do metamorfozy wystroju.

Nowy wystrój wnętrza nie musi oznaczać generalnego remontu i wymiany mebli. Czasem to tylko odświeżenie kolorystyki, bądź przyklejenie naklejki na ściany. Najchętniej chwytamy za pędzel na wiosnę, kiedy zmienia się aura i pogoda.
Prostą i stosunkowo niedrogą metodą na metamorfozę wnętrz jest fototapeta. Druk wielkoformatowy może posłużyć jako dekoracja ścian, mebli i stolarki drzwiowej. Do aranżacji pokoju dziecięcego można wykorzystać naklejki na meble 3D i wszelkiego rodzaju szablony.

Modne abecadło

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

W modnych stylizacjach pomieszczeń mieszkalnych, wykorzystuje się szablony liter w celu podpisania funkcji pomieszczenia na jednej ze ścian, stosując kontrastową kolorystykę. Pomysł sprawdza się doskonale we wnętrzach kreowanych na styl skandynawski i minimalistyczny. Prosty wystrój sprawia, że duży napis na ścianie jest widoczny i sam w sobie stanowi dekorację.

Litery na ścianę, do postawienia na półce, czy też wyszyte na tkaninach, nadają się do dekoracji każdego typu wnętrza. Kochają je zarówno aranżacje minimalistyczne jaki i ozdobne. Wystarczy wybrać odpowiednią czcionkę, rodzaj informacji lub sentencję.

kuchnia

fot. kuchnia

dekoracje

fot. dekoracje

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)