Odświeżamy kuchnie na dłużej

Odświeżamy kuchnie na dłużej

fot. Odświeżamy kuchnie na dłużej

Ściany w kuchni bardzo łatwo pobrudzić lub poplamić. Jest to, tuż obok przedpokoju, najczęściej malowane pomieszczenie w naszych domach. Dlatego decydując się na kolejny remont, warto zastanowić się co zrobić, aby ściany na długo pozostały czyste.

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym bardzo często przebywamy. Rozpakowywanie zakupów, przygotowywanie posiłków, czy mycie naczyń to czynności, które mogą prowadzić do powstawania plam i zacieków. Wysoka temperatura podczas gotowania i pryskająca woda także nie pomaga w utrzymaniu czystości, a wręcz przeciwnie – prowadzi do powstawania grzybów i pleśni.

Co na ścianę w kuchni?
Rozwiązaniem problemu mogą być płytki ceramiczne. Jednak ich ułożenie jest dość pracochłonne i kosztowne. Decydując się na zmianę wystroju, niestety musimy je zbić, a to wiąże się z gruzem, kurzem i hałasem. Dużo lepszym rozwiązaniem jest farba ceramiczna, która wiele zalet przejęła właśnie od płytek. Pomalowaną ścianę można połączyć z modnymi i praktycznymi elementami nad blatem roboczym i zlewem. Szkło hartowane, blacha lub panele ścienne to znakomite dopełnienie aranżacji kuchennej.

Tajemnica tkwi w mikrokuleczkach
Receptura farb ceramicznych opiera się na zastosowaniu technologii ceramicznych mikrokuleczek. – Ceramiczne mikrokuleczki tworzą cienką powłokę na ścianie – mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager farb PARA Paints w Polsce. – Mikrokuleczki uszczelniają strukturę farby, czyniąc ją bardziej ścisłą. Ściana pokryta farbą PARA Platinum Plus Kitchen&Bath jest twardsza i odporniejsza na wnikanie brudu, kurzu i zanieczyszczeń niż zwykła farba. Ponadto jest niewrażliwa na szorowanie i łatwo zmyć z niej wszelkie zabrudzenia – dodaje.

Farby ceramiczne przeznaczone do kuchni, charakteryzują się zawartością środków grzybo- i pleśniobójczych, które czynią ściany jeszcze bardziej odpornymi na działanie wilgoci.

Farba ceramiczna może zatem być najlepszym rozwiązaniem do kuchni. Jest bardzo praktyczna i dzięki temu pozwoli nam przeprowadzić szybki remont.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)