Ogródek w mieszkaniu

Większość mieszkańców dużych miast żyje w blokach mając do dyspozycji wypełniony krzykami dzieci pobliski plac zabaw lub oddalony o prę kilometrów park. Można jednak łatwo poradzić sobie z brakiem rekreacyjnego ogródka. Wystarczy nieduży balkon, parę mebli i letnia atmosfera na zewnątrz.

meble

fot. meble

Ważny jest pomysł
Nie ma co ukrywać, że balkon, nawet ten największy, nigdy ogrodem nie będzie. Jednak aby móc się cieszyć słoneczną pogodą i letnim, świeżym powietrzem, nie musimy zmieniać mieszkania na dom. Tym bardziej, jeżeli nas na to zwyczajnie nie stać. Takie rozwiązanie co prawda ma swoje ograniczenia, ponieważ ogniska raczej nie rozpalimy na swoim balkonie. Natomiast mamy już możliwość przygotować kolację dla czterech osób. Niemniej mając pomysł na urządzenie balkony, w zależności od jego wielkości, możemy poczuć się bardziej lub mniej „na zewnątrz”.

Zbuduj atmosferę
Warto zastanowić się, jak lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu. Dobierz odpowiednie meble, najlepiej z plastiku, ponieważ są nie tylko trwałe i lekkie ale także relatywnie tanie w porównanie do drewnianych. Ciekawą propozycją mogą być krzesła Fiorellina projektu Adriano Tolomei, które można znaleźć w ofercie DADO DESIGN. Żywe kolory i nietypowy kształt na pewno nadadzą całości nowoczesnego charakteru. Warto wziąć pod uwagę rozmiary stolików i krzeseł. Przestrzeń zaplanuj tak, by wystarczyło miejsca na inne atrybuty ogródków. Na parapecie lub po prostu na ziemi postaw doniczki. Możesz zasiać na przykład zioła – mają świetny zapach, poza tym możesz użyć ich w kuchni. Z innych roślin warto wspomnieć o maciejce, niepozornej, łatwej w utrzymaniu roślince o delikatnych kwiatkach i silnym, urzekającym zapachu, który pojawia się pod wieczór. Dzięki takim prostym zabiegom uda się uzyskać choć namiastkę ogrodu. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)