Ogrodowa galanteria

ścieżki

fot. ścieżki

Podziwiając kompozycje ogrodowe, często zastanawiamy się nad tym, jak wiele elementów składa się na końcowy efekt. W ogrodowych aranżacjach istotny jest każdy szczegół, ponieważ nawet najmniejsze detale mają bardzo duży wpływ na charakter całej posesji. Dekoracyjne elementy wykończeniowe w postaci palisad i obrzeży pozwalają uporządkować przestrzeń, urozmaicają teren oraz stanowią niekwestionowaną ozdobę.

Ogród w 3D
Duże trawiaste przestrzenie są z pewnością wygodnym sposobem na zagospodarowanie terenu naszej posesji. Czy nie jest to jednak dość monotonny krajobraz? Z pewnością większe grono zwolenników znajdą ogrody, w których nastrój tworzy plątanina ścieżek, kolorowe kwietne rabaty, skalniaki, oczka wodne, a nawet wodne kaskady. Palisady łamane firmy Polbruk to ogrodowe akcesoria, które umożliwiają zrealizowanie nawet najbardziej niezwykłych pomysłów. Dzięki nim możemy zmienić zwyczajny teren w ciekawie ukształtowany ogród. Palisady o wysokości 45 cm można wykorzystać do budowy murków oporowych, obramowania schodów lub tarasów. Doskonale nadają się także do umocnień i zabezpieczeń różnego rodzaju i rozgraniczeń poszczególnych obszarów na naszej posesji. Elementy te fakturą przypominają kamień, dzięki czemu dobrze komponują się z naturalnym klimatem ogrodowych zakamarków. Dostępne są w 6 kolorach – szarym,grafitowym, czerwonym, oliwkowym, brązowym i pomarańczowym co ułatwia dopasowanie kolorystyki do zastosowanej nawierzchni i stylistyki posesji.

klomb

fot. klomb

„Dopięte na ostatni guzik”
Warto aby ogrodowe aranżacje były dopracowane w każdym szczególe, ponieważ tylko wtedy będą stanowić spójną kompozycję. Dzięki obrzeżom ozdobnym Canto, o grubości 10 cm i wysokości 18 cm, będziemy mogli uporządkować przestrzeń i wprowadzić odrobinę ładu. W ten sposób sprawimy, że ogród będzie wyglądał na zadbany i przemyślanie zaprojektowany. Obrzeża Canto mogą posłużyć nam do wykonania obramowań ścieżek, dzięki którym nawierzchnie utrzymamy w czystości i unikniemy przesypywania się kory oraz ziemi. Obrzeża można także użyć do otaczania klombów, drzew, altanek czy oczek wodnych. Wizualny efekt wzmocni jednostronnie zaokrąglony kształt obrzeży oraz naturalna kolorystyka. Obrzeża Canto dostępne są w dwóch wersjach – standardowej gładkiej oraz obijanej, która świetnie wpisze się w stylistykę ogrodów utrzymanych w stylu retro.

ścieżki

fot. ścieżki

O wyjątkowości ogrodu nie decyduje jedynie wysprzątana nawierzchnia, wypielęgnowane rabaty i perfekcyjnie przycięte krzewy. Istotne są także elementy, takie jak wykończenie nawierzchni czy odgrodzenie poszczególnych miejsc. Palisady łamane i obrzeża Canto firmy Polbruk sprawią, że także te aspekty pozostaną bez zarzutu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)