Ogrodzenia kompozytowe

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Każdy z nas pragnie aby ogrodzenie wokół domu wyglądało solidnie, a zarazem elegancko. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór materiału, z którego będzie ono wykonane. Dostępnych możliwości jest coraz więcej. Dużą popularnością cieszą ogrodzenia z kompozytu, który łączy w sobie elementy elementy drewna i tworzyw sztucznych, co wpływa na wygląd i trwałość płotu.

Deski kompozytowe są mieszanką mączki drzewnej i tworzyw sztucznych. Zawartość drewna w takich deskach wynosi 50-70%. W dotyku przypominają drewno, a sztuczne dodatki sprawiają, że są trwałe, odporne na wilgoć i promienie słoneczne. Deski kompozytowe różnią się od tych naturalnych także wyglądem – nie posiadają sęków, wybarwień i są idealnie proste.

Płoty z kompozytu cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na dużą wytrzymałość materiału, ale także ze względu na szeroką gamę dostępnych kolorów. Deski przeważnie dostępne są w dwóch długościach – 2,4 m oraz 4 m.

Wśród dostępnych kompozytów przeznaczonych do montażu płotu, można wybrać dwa rodzaje. Ogrodzenia ażurowe w stylu farmerskim, cieszą się dużą popularnością wśród gospodarstw, szczególnie agroturystycznych. Można je zamontować do słupka w czterech kierunkach dzięki profilowi u-kształtnemu. W zależności od zapotrzebowania możemy ustawić takie ogrodzenie na dowolną wysokość, nie przekraczającą 180 cm. Wszystko zależy od ilości użytych desek oraz odstępu jaki zastosujemy między nimi.

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Z kolei kompozyty łączone na pióro i wpust to ogrodzenia jednolite. Są stosowane przeważnie do ogradzania prywatnych posesji. Dodatkową zaletą tego rodzaju płotów jest dobra dźwiękoszczelność, co wpływa na zachowanie prywatności.

Ogrodzenia z desek kompozytowych łączą efekt ciepłego drewna drewna i właściwości tworzyw sztucznych. Ma to wpływ na rosnącą popularność produktów kompozytowych wśród wielbicieli ekologicznych materiałów, służących nie tylko do wykończenia domu, ale także tarasów i płotów.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)