Ogrodzenia z kompozytu

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Kompozyt stosuje się zazwyczaj jako materiał okładzinowy tarasów, pomostów i obrzeży basenów. Od niedawna wykorzystuje się je także do budowy ogrodzenia. Dlaczego?

Zobacz również: Na okrągło w ogrodzie

Okładziny kompozytowe imitujące deski drewniane, w systemie do montażu ogrodzenia, dostępne są w kolorze grafitu, tropikalnego brązu oraz kamienno szarym. Deski są wielofunkcyjne, dzięki temu można je zamontować również w formie pergoli ogrodowej i parkanów. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych ogrodu i przestrzeni wokół domu. Materiał jest odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i wody. To największy atut wyrobów kompozytowych.

Estetyka drewna i solidność betonu

Zobacz również: Taras w rustykalnym klimacie
ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Połączenie mączki drewnianej z PVC sprawia, że produkt jest wytrzymalszy od drewna i betonu. Kompozyt jest materiałem ekologicznym, który w 100 proc. nadaje się do ponownego przetworzenia. – Ogrodzenia z kompozytu nie wymagają stosowania specjalnych środków czyszczących i konserwujących. Materiał jest w pełni odporny na wszelkie przebarwienia i zabrudzenia, dlatego możemy być spokojni o pojawienie się zacieków z wody – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. W przeciwieństwie do drewna, deski kompozytowe nie gniją, nie pęcznieją i nie rozwarstwiają się. Ogrodzenie wykonane z kompozytu zachowuje estetyczny wygląd przez długie lata.

Ogrodzenie jednolite czy przerywane?

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Wśród systemów kompozytowych do montażu odrodzeń, można wybrać dwa rodzaje: ogrodzenia kompozytowe łączone na pióro i wpust oraz ażurowe w stylu farmerskim. Produkty różnią się między sobą jedynie stylistyką i zastosowaniem. Z ogrodzeń ażurowych w stylu farmerskim, korzystają chętnie właściciele gospodarstw wiejskich i agroturystycznych. Służą do ogradzania łąk, ośrodków jeździeckich lub ogrodów.
Ogrodzenia ażurowe możemy zamontować do słupka w czterech kierunkach dzięki profilowi u–kształtny. W zależności od zapotrzebowania możemy ustawić ogrodzenie na dowolną wysokość nie przekraczającą 180 cm. Wszystko zależy od tego, ile użyjemy desek oraz jaką zastosujemy przerwę między nimi – mówi B.Korzeniewski z Plastivan. Natomiast ogrodzenia łączone na pióro i wpust sprawdzą się w roli jednolitego płotu, ochraniającego posesję przed obserwacją sąsiadów. Dodatkowa właściwość dźwiękoszczelna, wpływa na zachowanie prywatności.

Na początku deski z kompozytu DuoFuse wykorzystywano do budowy tarasów oraz pomostów. Obecnie znajdują coraz nowsze zastosowanie, między innymi do konstrukcji ogrodzeń. Jednolity płot lub ogrodzenie ażurowe łączą efekt ciepłego drewna i właściwości tworzyw sztucznych w jednym. Wpływa to na rosnącą popularność produktów kompozytowych wśród miłośników ekologicznych materiałów na wykończenie domu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)