Ogrodzenie panelowe

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Wybór ogrodzenia zależy od tego, jakich mamy sąsiadów i jakie funkcje powinien pełnić płot. Przy jego pomocy możemy nie tylko zapewnić ochronę posesji, ale także uatrakcyjnić i wzbogacić wygląd ogrodu. Każdy rodzaj ogrodzenia posiada zarówno zalety, jak i wady. Warto jednak zwrócić uwagę na ogrodzenia systemowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Ogrodzenia systemowe mogą być wykonywane z prefabrykowanych elementów betonowych, produkowanych częściowo, łącznie z przęsłami i słupkami. Niestety ten rodzaj ogrodzenia ma wadę, ponieważ przeważnie faktura ozdobna jest tylko z jednej strony ogrodzenia – druga pozostaje równa i mało atrakcyjna. Tego rodzaju płoty są dość ciężkie, wysokie i równocześnie bardzo szczelne. Niestety ciężkie przęsła mogą być dość kłopotliwe w trakcie montażu.

Ogrodzenie panelowe R Fit

fot. Ogrodzenie panelowe R Fit

Innym rodzajem ogrodzeń systemowych są ogrodzenia panelowe. Wykonywane są przeważnie ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Większość przęseł można montować nie tylko do słupków pochodzących z tego samego systemu, ale także tych, które już stoją na posesji. Ogrodzenie panelowe może być budowane z cokołem lub bez. Jest łatwe w montażu, ponieważ wraz z ogrodzeniem dostarczany jest szczegółowy wykaz wszystkich jego elementów oraz instrukcja, która ułatwia samodzielny montaż. Mimo że samodzielny montaż takiego ogrodzenia nie jest skomplikowany, płot jest wytrzymały i stabilny.

ogrodzenie

fot. ogrodzenie

Dużą zaletą ogrodzeń panelowych jest fakt, że można wybierać różne wzory, materiały, kolory czy nawet wysokość. Dzięki temu mamy możliwość idealnie dopasować ogrodzenie nie tylko do gustu estetycznego, ale przede wszystkim do wyglądu domu i stylu w jakim urządzony jest ogród.

Koszt ogrodzenia panelowego wynika z jego rozmiarów, kształtów, zastosowanych materiałów czy nawet samego koloru. Istotne jest także uwzględnienie występujących w ogrodzeniu bram i furtek. Montowane są w nich różnego rodzaju zamki, które mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie. Takie rozwiązania mogą w znaczny sposób podnieść koszt montażu ogrodzenia. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)