Ogrzewanie Fazowe FERIS – rewolucja w branży grzewczej

Już teraz możesz mieć system, który w okresie zimowym ogrzeje dom o powierzchni użytkowej 150 m2 wraz z ciepłą wodą użytkową za jedyne 250zł miesięcznie*!
*po spełnieniu odpowiednich warunków budowlanych

Firma C.D.N Business Group Sp. z o.o. wprowadziła na rynek innowacyjny system grzewczy –system ogrzewania fazowego FERIS. Jest to zupełnie nowa technologia ogrzewania ściennego w postaci paneli podtynkowych oraz ściennych w których zachodzi zjawisko przemiany fazowej.

Ogrzewanie fazowe FERIS to system grzewczy, który jest całkowicie bezobsługowy, w pomieszczeniach nie ma widocznych grzejników, w domu panuje zdrowy klimat i komfort termiczny, a koszty ogrzewania są mniejsze o 60% w stosunku do innych standardowych systemów grzewczych.

Zasadą działania przy Ogrzewaniu Fazowym FERIS jest przekazanie ciepła do pomieszczenia w postaci subtelnego promieniowania, bardzo przyjaznego dla mieszkańców. Jest to rodzaj ciepła najbardziej zbliżony do ciepła słonecznego, naturalnego dla ludzi. Ogrzewanie pomieszczeń w drodze promieniowania podczerwieni jest najbardziej przyjazne dla organizmów żywych a jednocześnie naturalne. Zapewnia równomierny rozkład temperatur w całej kubaturze pomieszczeń – nie występują miejsca z przegrzanym powietrzem a także utrzymana jest stała wilgotność powietrza.

Wyobraźmy sobie zimowy, ale słoneczny dzień w górach. Niektórzy jeżdżą na nartach a tuż obok inni się opalają?!? Temperatura powietrza jest przecież poniżej zera! Jak to możliwe? Drugi przykład: chłodny jesienny poranek, słońce jest jeszcze nisko nad horyzontem, ale już mocno grzeje. Ludzie chętnie wychodzą z cienia, aby ogrzać się na słońcu. Ale dlaczego? Przecież temperatura powietrza jest wszędzie taka sama. Dzieje się tak dlatego, że to promienie słońca ich grzeją a nie powietrze, a temperatura powietrza w tym przypadku ma drugorzędne znaczenie.

Ogrzewanie fazowe, podobnie jak słońce – nagrzewa ludzi, przedmioty nie nagrzewając powietrza. Oznacza to, że względnie niskie temperatury powietrza są rekompensowane przez promieniowanie cieplne zapewniając pożądany komfort termiczny.

System FERIS do wytworzenia promieniowania termicznego wykorzystuje zupełnie inne zasady. Nie potrzebuje on takiego nośnika jak powietrze i nie zależy od temperatury otoczenia. Promieniowanie cieplne nagrzewa bezpośrednio ciała stałe będące w jego zasięgu (np. ludzi, meble itp.), natomiast całkowicie przenika przez powietrze nie nagrzewając go. W tym przypadku powietrze nagrzewa się pośrednio od wcześniej nagrzanych promieniowaniem powierzchni.

salon

fot. salon

Idealny komfort termiczny oraz brak widocznych grzejników

Zasada działania
Elementami systemu są podtynkowe panele grzewcze oraz ścienne panele grzewcze – gipsowe płyty. W obu przypadkach paneli oraz płyt nie wypełnia woda, lecz czynnik grzewczy wrzący w niskiej temperaturze. Panel grzewczy systemu jest zbudowany z dwóch części: kolektora, przez który przepływa woda kotłowa oraz emiterów cieplnych o dużej przewodności cieplnej w których zachodzi reakcja przemiany fazowej.
Istotą systemu jest to, że wcześniej podgrzana w kotłowni woda stanowi medium transmisyjne, które dostarcza ciepło do rdzenia panelu. Ciepła woda wywołuje zjawisko fizyczne, dzięki któremu panel zaczyna grzać.
Woda, która krąży w układzie hydraulicznym budynku nie ogrzewa pomieszczeń. Jej rola polega zupełnie na czymś innym. Przekazuje ona ciepło do paneli, przepływa przez ich kolektor dolny. Przekazane ciepło wzbudza w nich reakcję fizyczną – przemianę fazową i zaczynają one grzać a zatynkowana ściana promieniować ciepłem.

ogrzewanie ścienne

fot. ogrzewanie ścienne

Podtynkowe panele grzewcze Systemu FERIS

Czas całego zjawiska od momentu dostarczenia ciepłej wody kotłowej do kolektora dolnego panelu grzewczego a osiągnięciem przez niego temperatury jaką posiada woda w systemie centralnego ogrzewania (c.o) trwa kilka sekund – czyli panel osiąga temperaturę przepływającej wody kotłowej już po upływie kilku sekund.  Zjawisko to zachodzi w nieskończoność, czyli do momentu doprowadzania ciepłej wody z układu c.o do paneli grzewczych. Poza tym czynnika roboczego umieszczonego wewnątrz panelu nigdy się nie wymienia ani nie uzupełnia.

ogrzewanie ścienne

fot. ogrzewanie ścienne

Kolektor dolny podtynkowych paneli FERIS

Przy zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania pojemność wodna w układzie hydraulicznym budynku zmniejsza się od 5 do 8 razy (80%). Średnia temperatura wody w zasilaniu instalacji centralnego ogrzewania wynosi 30 °C.
W systemie klasycznego ogrzewania podłogowego najważniejszą rolę pełni woda lub inny płyn, wypełniając kilometry rur umieszczonych odpowiednio gęsto w posadzce aby zapewnić właściwą (między 20 a 30ºC) temperaturę podłodze.
Dla systemu FERIS ten płyn jest również niezbędny lecz jego rola jest pomocnicza i polega na dostarczeniu energii potrzebnej do zainicjowania i podtrzymania reakcji przemiany fazowej, której ulega czynnik roboczy zamknięty szczelnie w panelu. Mniej rur to mniej wody która musi być dostarczona do systemu. Aby w porównywalnym czasie zagrzać do podobnej temperatury wodę w systemie ściennym nie potrzebne są rozbudowane źródła ciepła w związku z tym ich moc też nie musi być ogromna.

Kolejną sprawą jest mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną i duże oszczędności na mniejszej mocy kotłowni. Do tego oszczędności w zużyciu gazu, prądy czy paliwa stałego.

System ten jest w pełni kompatybilny z istniejącymi rozwiązaniami i współpracuje z każdym źródłem ciepła (pompy ciepła, kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym, ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy, olejowy oraz na paliwa stałe).

ogrzewanie ścienne

fot. ogrzewanie ścienne

Panele podtynkowe systemu FERIS – zdjęcia z kamery termowizyjnej

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM SALONU POD MARKĄ FERIS
Firma C.D.N. Business Group rozwija sieć sprzedaży i dystrybucji na terenie całej Polski i zaprasza do współpracy podmioty, zainteresowane tworzeniem Salonów (Oddziałów) Firmowych na terenach poszczególnych województw. Sieć sprzedaży FERIS to sieć niezależnych właścicieli punktów dystrybucyjnych w całej Polsce, którzy prowadzą dystrybucję produktu pod marką FERIS. Partnerem może zostać każdy przedsiębiorca osoba, która posiada środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia działalności w obrębie sieci.

System ogrzewania fazowego FERIS to najtańszy system grzewczy pod względem eksploatacyjnym. Dlatego luksus użytkowania, znakomity komfort cieplny oraz alternatywa energooszczędności nie należą już do przyszłości lecz stanowią realny system, który poprzez przystępną cenę jest dostępny dla każdego inwestora.

logotyp

fot. logotyp

Projektoskop.pl

fot. Projektoskop.pl

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)