Okna o kształcie trapezu, łuku i koła

okno

fot. okno

Czasy, kiedy w dziedzinie budownictwa i aranżacji wnętrz królowały schematy i standardowe rozwiązania, powoli odchodzą w niepamięć. Dowodem na to jest rosnąca z roku na rok popularność okien o nietypowych kształtach. Okna o kształcie trapezu, łuku czy koła to sposób na połączenie indywidualizmu i oryginalności z najwyższej jakości elegancją.

Zobacz również: Renowacja zabytków w Polsce

Kształtuj swój świat według uznania
Klasyczne, prostokątne okna wciąż dominują w naszych domach, jednak coraz chętniej sięgamy również po niestandardowe rozwiązania, takie jak łuki, trójkąty czy trapezy. Przyczyn tego zjawiska jest wiele. Przede wszystkim okna o nietypowych kształtach, dostępne m. in. w ofercie firmy OknoPlus, potrafią w prosty sposób odmienić cały dom – przełamać monotonną bryłę budynku i nadać jej indywidualnego charakteru. Co więcej, eleganckie, nieszablonowe okna firmy OknoPlus stanowić będą również ciekawy element ozdobny. Łuki płaskie płynnie dopełnią linię dachu, trapezy i trójkąty doskonale prezentować się będą natomiast na poddaszach i zaadaptowanych strychach. Interesującym rozwiązaniem, wykorzystującym okna o nietypowym kształcie, jest tzw. „wole oko”. Tym mianem określana jest specjalna konstrukcja okien umieszczanych w połaci dachu, która służy do doświetlenia wnętrz usytuowanych na najwyższej kondygnacji budynku. Warto podkreślić, że wielość form, rozmiarów i kształtów okien daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy dowolnie zestawiać standardowe ramy okienne z formami nietypowymi, dzięki czemu nasz dom będzie wyglądał stylowo i oryginalnie.

Idealne dopasowanie

Zobacz: Tynk kwarcowy
okna

fot. okna

Okna o nietypowych kształtach, które posiada w swojej ofercie firma OknoPlus, to rozwiązanie nie tylko intrygujące pod względem estetycznym, ale również bardzo praktyczne. Sprawdza się ono bowiem wszędzie tam, gdzie nie możemy zamontować tradycyjnej, prostokątnej ramy, na przykład na poddaszach, w różnego rodzaju wnękach, czy pomieszczeniach ze skośnym sufitem – przybudówkach lub garażach. Okna o nietypowych kształtach niezbędne są również wtedy, gdy decydujemy się na remont czy adaptację zabytkowego domu lub kamienicy. Tego typu budynki bardzo często wyróżniają się oknami niestandardowymi, stylistycznie nawiązującymi do trendów swojej epoki, stąd też współczesne, prostokątne okna nie będą do nich pasować. W budynkach z przełomu XIX i XX lub też modnych domach inspirowanych architekturą secesyjną najlepiej sprawdzą się okna o kształcie łuku. Prezentować się będą one bardzo stylowo i malowniczo, a samej budowli dodadzą lekkości i niezwykłego uroku. Warto pokreślić fakt, że zakup okna o nietypowym kształcie nie musi wiązać się z bardzo dużymi wydatkami. Firma OknoPlus ceny tego typu okien ustala indywidualnie, zatem nie musimy obawiać się, że koszty wzrosną o 100%.

Idealny dom to taki, który wyraża naszą osobowość. Z tego też względu nie może cechować go nudny i monotonny wygląd. W przełamaniu schematów architektonicznych pomogą nam okna o nietypowych kształtach, takie jak łuki, trapezy czy koła.
Przykładowe ceny:

Okno okrągłe, uchylane w całości, 1200mm x 1200mm bez poprzeczki, kolor obustronny – Montana, szyba Climatop 1,0 z ciepłą ramką Swiss Spacer, Klamka Hoppe
Cena netto: 1406zł + Vat

Trapez, rozwieralny, o wymiarach 880mm x 1050mm, kolor biało-Montana, szyba Climatop 1,0 z ciepłą ramką Swiss Spacer, klamka Hoppe
Cena netto 823zł + VAT

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)