Okno stylowo ubrane

Okna to ważna część wnętrza. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to różnych firanek, zasłon, ale też biżuterii okiennej. Klamerki, chwosty, karnisze pozwalają na kunsztowne upięcie i udrapowanie okiennych tkanin. Takie dodatki mogą harmonizować ze stylem i kolorystyką aranżacji okna albo wręcz przeciwnie, ożywczo z nią kontrastować.

dekoracje okien

fot. dekoracje okien

Zasłony i firanki
Zasłony uchodzą za tradycyjną dekorację okien. Suto upięte, wykonane z wzorzystych, przyciągających wzrok materiałów ożywiają i podkreślają charakter każdego wnętrza. Szczególnie ważną rolę odgrywają w sypialni, w której dozują ilość światła wpadającego przez okno.
Zasłony ukazują całą swą urodę w momencie, gdy przysłonimy nimi całe okno. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie ich kolorystyki i wzoru, aby tworzyły spójną całość z innymi tkaninami we wnętrzu. Zmiana zasłon to szybki sposób na metamorfozę naszego wnętrza. W ofercie marketów Praktiker znajdziemy duży wybór gotowych zasłon – podkreśla Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

dekoracje okien

fot. dekoracje okien

Firanki odchodzą do lamusa?
Nic bardziej mylnego! Nadal cieszą się dużą popularnością, zmianie ulega tylko ich forma. Misterna koronka, zwiewna organza czy marszczony woal – jest to współczesne oblicze firanki, na które jest duży popyt.
To często alternatywa dla zasłon. Klienci marketów Praktiker często szukają zwiewnych firanek, które dodadzą wnętrzu lekkości, nie zakryją całego okna, a jedynie delikatnie je przysłonią. Ich dodatkowym atutem jest to, że łatwo poddają się wszelkim drapowaniom, co pozwala na najbardziej kreatywne upięcie – radzi Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

Karnisz
Karnisz już dawno przestał być tylko zwykłym metalowym czy drewnianym drążkiem. Stał się dla okna równie ważny jak wieszane na nim zasłony i firany. Może przyciągać wzrok materiałem, z którego jest wykonany, kolorem a także końcówką. To właśnie ona jest jego przysłowiową kropką nad „i”.
Zasada jest jedna. Jeśli to karnisz ma przyciągać spojrzenia, zawieszony na nim materiał musi ustąpić mu miejsca, usunąć się w cień. Najlepsza będzie więc gładka, niezbyt ciężka zasłona. I odwrotnie. Jeśli mamy bardzo wzorzysty materiał – polecam wybrać prosty, klasyczny drążek – podpowiada Katarzyna Skąpska, ekspert firmy Praktiker.

dekoracje okien

fot. dekoracje okien

Okienna biżuteria
Poza zasłonami i firankami aranżację okna można wzbogacić klamrami, chwostami czy klipsami. Mogą one być wykonane z metalu, masy perłowej, szkła, tkaniny, plastiku czy drewna. W bogatej ofercie biżuterii okiennej w marketach Praktiker znajdziemy ozdoby dopasowane do wzoru czy koloru zasłon, a także ich upięcia. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)