Olimpia Port – sukces sprzedażowy pierwszego etapu inwestycji

osiedle

fot. osiedle

Na pół roku przez zakończeniem inwestycji sprzedaż mieszkań pierwszego etapu Olimpia Port zbliża się do końca. To spektakularny sukces w dobie kryzysu, gdzie duża część deweloperów ma problem ze sprzedażą mieszkań nawet rok czy dwa po zakończeniu inwestycji. Przyczyn sukcesu sprzedaży aż 150 mieszkań w tak krótkim czasie jest kilka. Opowiada o nich Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Archicomu.

Po pierwsze, to doskonała lokalizacja – nad rzeką, nieopodal Parku Szczytnickiego, oferująca możliwości aktywnego spędzania czasu niemal u progu własnego „M”. Po drugie, bardzo atrakcyjne ceny za mieszkania w podwyższonym standardzie deweloperskim. Duża liczba mieszkań została również objęta programem Rodzina na swoim. Po trzecie, klienci docenili wartości dodane inwestycji – wielostopniowy system ochrony, infrastrukturę rekreacyjną – osiedlowy fitness i lokale usługowe, planowane boiska. Nie bez znaczenia jest też ogromna ilość zieleni tuż przy domu.

osiedle

fot. osiedle

Przyspieszono realizację i sprzedaż kolejnego etapu, a budowa trzeciego planowana jest w pierwszej połowie przyszłego roku. W drugim etapie na klientów czekają mieszkania bezpośrednio nad rzeką, z widokiem na kilometrowy, niezabudowany pas zieleni. Również tutaj sporo mieszkań dostępnych jest dla singli i par w „Rodzinie na swoim”. Obecne tempo sprzedaży wskazuje na to, że i ta część osiedla zakończy się analogicznym sukcesem komercyjnym.

W ostatnią sobotę na terenie osiedla odbył się piknik połączony z dniem otwartym inwestycji. Budowę odwiedzili przyszli mieszkańcy i potencjalni klienci osiedla. Blisko dwustu gości mogło zajrzeć do mieszkań, poznać sąsiadów i spędzić miłe chwile na statku. – Ten piknik to pierwsza okazja, by przyszli mieszkańcy mogli się poznać. Po imprezie oddajemy w ich ręce forum osiedlowe www.forum.olimpiaport.pl – relacjonuje wydarzenie Marianna Zbyryt, piarowiec Archicomu. – Fora dedykowane innym osiedlom Archicomu sprawdzają się od lat. Sprzyjają lokalnej wspólnocie, pomagają w codziennym życiu, budują wzajemne zaufanie oraz sąsiedzkie więzi. To dlatego tak chętnie upowszechniamy je wśród naszych klientów. Mamy nadzieję, że i w tym wypadku zainicjowane tu znajomości przeniosą się na grunt osobistych interakcji mieszkańców.

Na miejscu spotkali się też liczni współwykonawcy i osoby zaangażowane w proces inwestycyjny. Uczestnicy mogli osobiście przekonać się, jak wielu ludziom daje prace inwestycja budowlana. Klienci mieli też okazję zasięgnąć u wykonawcy informacji dotyczących jakości i terminów, projektanta podpytać o pomysły na aranżacje, a administratora – o przyszłe koszty eksploatacyjne. – Wielu wykonawców, architektów, osób obsługujących przyszłe osiedle, a także pracowników Archicomu to osoby występujące w podwójnej roli – klientów i kooperantów osiedla. To najlepszy dowód uwiarygadniający wyjątkowość tej oferty – przekonuje Tomasz Sujak.

Olimpia Port docelowo będzie samodzielnym zespołem urbanistycznym, zaspokajającym wszystkie podstawowe potrzeby, wykraczając ponad standardy przeciętnego osiedla. Zabudowa wkomponowuje się w przestrzeń parków, placów oraz pasów zieleni z ciągami komunikacyjnymi dla pieszych i rowerzystów. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami, a park łączący pierwszy etap osiedla z nadrzecznym bulwarem będzie miejscem propagowania sztuki użytkowej.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z uczestnikami pikniku na osiedlu Olimpia Port: http://www.youtube.com/watch?v=piiuv3g0neI

Pod tym linkiem znajdą Państwo wypowiedzi przedstawicieli firm, które są zaangażowane w proces budowy osiedla: http://www.youtube.com/watch?v=xTR4wVnxab0

***
O firmie:

logo

fot. logo

Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)