Oświetlenie nowoczesnego salonu

oświetlenie

fot. oświetlenie

Nowoczesny salon charakteryzuje się przedmiotami i meblami o współczesnym wzornictwie. Aranżacje pomieszczeń coraz częściej przedstawiają propozycje, w których ilość dodatków i mebli jest ograniczona do minimum. Warto jednak w tym minimalizmie zachować umiar, by pomieszczenie nie wyglądało zbyt surowo.

W nowoczesnych aranżacjach odpowiednio dobrane oświetlenie salonu odgrywa jedną z ważniejszych kwestii. Lampy pozwolą stworzyć strefy o różnym natężeniu światła. Dobrze rozmieszczony w sufitach, ścianach a nawet meblach system oświetlenia wykreuje wnętrze sprzyjające odmiennym funkcjom użytkowym.

Nowoczesny salon z oświetleniem o różnej mocy i przeznaczeniu to miejsce przyjacielskich spotkań, ale także dyskretne miejsce do czytania lub wieczornego relaksu.

oświetlenie

fot. oświetlenie

Oświetlenie każdego pomieszczenia warto zacząć planować już na etapie projektu. Przede wszystkim należy wyznaczyć światło główne, a potem kolejno wspomagające i dekoracyjne. Warto zwrócić uwagę na wysokość sufitu, ponieważ oświetlenie niskich pomieszczeń będzie różniło się od oświetlenia tych wyższych.

Światło górne nadaje charakter pomieszczeniu i to ono przykuwa uwagę osób w nim przebywających. Warto zdecydować się na lampę o oryginalnym designie. Często główny punkt światła dodatkowo wspomagany jest kinkietami lub oświetleniem punktowym. Do relaksu i odpoczynku z pewnością nadadzą się lampy stojące, które stanowią także samodzielny element dekoracji domowego wnętrza. Przytulny klimat osiągniemy dzięki dodatkowym niewielkim lampkom postawionym na komodzie czy szafce.

Przeczytaj również: Boazeria korkowa
oświetlenie

fot. oświetlenie

W aranżacji nowoczesnego salonu doskonale spisze się także oświetlenie ledowe lub halogenowe, które punktowo wyeksponuje półki, obraz wiszący na ścianie lub inne ciekawe miejsce w salonie. Warto nadmienić, że popularnym rozwiązaniem są także ledy w sypialni, kuchni czy łazience.

Oprócz rodzaju oświetlenia, ważna jest także barwa światła. W pomieszczeniach przeznaczonych na relaks i odpoczynek światło powinno być ciepłe i delikatne dla naszych oczu. Oświetlenie sypialni czy salonu podkreśli także charakter i kolorystykę pomieszczenia. Rezultat taki można osiągnąć decydując się na żarówki o pastelowej barwie dającej łagodne światło.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)