Oświetlenie w nietypowej oprawie

oświetlenie

fot. oświetlenie

Wybierając elementy wyposażenia do nowo aranżowanych wnętrz, dobrze jest zerwać z rutyną i skusić się na coś nietypowego. Aspekt oświetlenia jest wciąż traktowany tendencyjnie. Zwykle wybór pada na tradycyjne modele lamp. Oprawa oświetleniowa to także element aranżacyjny. Odpowiednio dobrana lampa, może stać się elementem centralnym wieczornej kreacji oświetleniowej wnętrza.

Z Archiwum X

lampa stojąca

Przeczytaj również: Modne płytki wielkoformatowe

fot. lampa stojąca

Diody i halogeny to nie jedyny sposób na rozjaśnienie ultranowoczesnego wnętrza. Prawdziwą gratką dla wielbicieli dobrego designu jest projekt Rossa Lovegrove. System X marki Yamagiwa, to zestaw lamp w kształcie litery X. Poszczególne elementy X, dzięki modułowej budowie, można łączyć między sobą w pionie i w poziomie.

W Krainie Czarów
Duże jest piękne, tak jak The Moloch Floor Lamp autorstwa Gaetano Pesce, lub Large Lamp Shade projektu LM Studio. Olbrzymia lampa, Gaetano Pesce, doskonale zaprezentuje się w przestronnym, minimalistycznym wnętrzu. To także rewelacyjny gadżet do aranżacji biur projektowych. Cóż innego lepiej kojarzy się z „kuźnią dobrego designu”, jeśli nie stara, dobra lampa kreślarska?

W świecie Kapitana Nemo
Wielbicieli podwodnej fauny i flory zachwyci projekt Roxy Towry-Russell. Lampy w kształcie meduzy są nie tylko nietypowe, ale także lekkie i delikatne.

Falbanki i wstęgi na kształt ogonów meduz, doskonale pasują do kobiecej sypialni, bądź pokoju dziecka inspirowanego morską przyrodą.

Lampa schowek na ulubioną rzecz

lampa wisząca

fot. lampa wisząca

Lampa Favorite Things Lamp nie tylko świeci. Pod żarówką znajduje się pojemnik, do którego można włożyć coś małego, cennego lub dekoracyjnego. Gadżet szczególnie pokochają dzieci. W transparentnym pudełku zamieszkają ulubione miniaturki zwierzątek i samochodów.
Lampa doskonale sprawdzi się podczas sezonowego dekorowania wnętrz, np.: z okazji uroczystości rodzinnych lub świąt.

Zainspirowanych nietypowym oświetleniem zachęcamy do poszukiwań. Najwięcej niesztampowych rozwiązań znanych i (jeszcze)nieznanych projektantów można znaleźć w internecie. Wystarczy odrobina determinacji i cierpliwości.

Lampa

fot. Lampa

lampy

fot. lampy

Lampy

fot. Lampy

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)