Oświetleniowy flirt baroku z modernizmem

żyrandol

fot. żyrandol

W dziedzinie wystroju wnętrz trwa moda na eklektyzm. Nikogo nie dziwi już mieszanie stylów aranżacyjnych, czy intrygujące zestawienia nowoczesnych materiałów z klasycznym wzornictwem. Doskonałym przykładem na połączenie najlepszych cech barokowego przepychu i finezji współczesnych projektów są eleganckie lampy z nowej kolekcji VALENCIA firmy Technolux. Ich stylowy design zauroczy każdego, nawet najbardziej wymagającego estetę.

Między przeszłością a przyszłością
Kolekcja VALENCIA to połączenie klasyki z nowoczesnością. Lampy z tej linii wyglądem nawiązują do XVII-wiecznych świeczników korpusowych, zwanych „flamandzkimi”, jednak projektanci zadbali, by były one ich uwspółcześnioną wersją. Cechami charakterystycznymi lamp są specjalnie wyprofilowane trzony zwieńczone masywnymi kulami oraz łukowato wygięte ramiona ozdobione na końcu lśniącymi, szlifowanymi na kształt diamentów, kryształkami. Całość, wykonana z lakierowanej stali, utrzymana jest w kolorze eleganckiej czerni. Na szczególną uwagę w kolekcji VALENCIA firmy Technolux zasługują również żarówki w kształcie płomienia świecy, które dodają lampom niezwykłego uroku.

lampy

Przeczytaj również: Efekty specjalne w salonie

fot. lampy

Styl i funkcjonalność
W skład nowej kolekcji wchodzą dwa zwisy, kinkiet i lampa podłogowa. Dzięki oryginalnemu designowi doskonale wpiszą się one przede wszystkim w klimat pełnych przepychu wnętrz utrzymanych w stylu barokowym. Sprawdzą się także jako element przełamujący prostotę nowoczesnych pomieszczeń. Przypominająca stylowy kandelabr lampa podłogowa, usytuowana w widocznym miejscu stanowić będzie dominujący element wystroju każdego wnętrza. Mierzący 46 cm wysokości kinkiet najlepiej prezentować się będzie natomiast w przestronnym holu. Szczególnie ciekawy efekt zapewni montaż kilku tego rodzaju lamp obok siebie – wówczas nawet zwykły przedpokój zyska wygląd pałacowego korytarza. Pięcioramienny zwis, ze względu na duże rozmiary, warto z kolei zawiesić w centralnym miejscu salonu lub nad dużym, prostym stołem w jadalni. Pozwoli to w pełni pokazać urodę lampy, a także rozświetlić newralgiczne punkty w pomieszczeniach.

Aranżując wnętrza coraz częściej stawiamy na oryginalność. Łączymy style, mieszamy faktury i kolory. Eklektyczne lampy z kolekcji VALENCIA firmy Technolux sprawią, że nasze domy czy mieszkania zyskają niepowtarzalny charakter, zgodny z upodobaniami i gustem wszystkich domowników.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)