Oszczędność miejsca w najlepszym wydaniu

przedpokój

fot. przedpokój

W projektach pomieszczeń, w których duże znaczenie ma optymalne wykorzystanie przestrzeni, ciekawym pomysłem jest zastosowanie drzwi przesuwnych. Umożliwia to wygospodarowanie dodatkowego miejsca i optyczne powiększenie powierzchni pomieszczenia. Model Astro Lux firmy POL-SKONE w systemie przesuwnym jest rozwiązaniem, łączącym funkcjonalność z nowoczesnym designem.

Dla projektantów wnętrz nie lada wyzwaniem jest zaaranżowanie pomieszczeń, tak aby uzyskać w nich jak największą przestrzeń użytkową. Dlatego już na etapie projektu warto zastanowić się nad zastosowaniem drzwi przesuwnych, zamiast tradycyjnych skrzydeł uchylnych. Tego rodzaju rozwiązanie posiada bardzo dużo zalet – pozwala nie tylko wygospodarować dodatkowe miejsce, ale i ciekawy sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy domu. Ciekawą i gustowną propozycją są skrzydła przesuwne kolekcji Astro Lux firmy POL-SKONE. Wykończone naturalnym fornirem w niezwykły sposób łączą w sobie klasyczną elegancję drewna z innowacyjnym wzornictwem, nadając pomieszczeniom stylowego charakteru.

Mały metraż w wielkim stylu
W niewielkich mieszkaniach drzwi przesuwne mogą pełnić funkcję ruchomych ścian, które pozwalają uzyskać dodatkową, wolną przestrzeń. Dzięki takiemu systemowi bez problemu wydzielimy w domu różne strefy: roboczą, garderobę czy pokój dziecięcy. Jest to znakomita propozycja dla wielbicieli dużych przestronnych kuchni, które w razie konieczności można oddzielić od reszty mieszkania. Drzwi z kolekcji Astro Lux w systemie przesuwnym doskonale sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, nie tylko ze względu na aspekt funkcjonalny, ale także wizualny. Modele wykończone zostały naturalnym fornirem dębowym w kolorze hebanu, dębu europejskiego, orzecha ciemnego czy orzecha jasnego. Kolekcja wyróżnia się bogatą paletą zdobień w postaci ryflowań. Składa się w 18 modeli, wśród których możemy wyróżnić 9 modeli pełnych i 9 modeli z przeszkleniami wykonanymi z matowego szkła hartowanego. Duże przeszklenia sprawiają, że nawet najmniejsze pomieszczenia będą wyglądały lekko i jasno, dzięki swobodnemu dostępowi światła dziennego. Drzwi Astro Lux wprowadzają do pomieszczeń unikalny, nowoczesny styl, który w połączeniu z urokiem naturalnego drewna, pozwoli podkreślić piękno pozostałych elementów wystroju, wykonanych z tego materiału. Skrzydła można dopasować odcieniem do mebli lub ram okiennych. Ciekawą propozycją będzie kontrastowe zestawienie koloru drzwi z odcieniem ścian i podłóg.

Funkcjonalny system o najwyższej jakości
Drzwi z kolekcji Astro Lux występują w systemie do zabudowy w ścianie, naściennym oraz naściennym Premium. System montażu przesuwnego do zabudowy w ścianie pozwala na całkowite schowanie skrzydła w świetle ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy przestrzeń, która byłaby niewykorzystana w przypadku standardowo montowanych skrzydeł drzwiowych. Zwiększa to powierzchnię użytkową mieszkania i daje nam większe możliwości aranżacyjne. Najprostszą metodą na zamontowanie drzwi w systemie zabudowy jest wmontowanie systemu przesuwnego w środek ściany kartonowo-gipsowej.

Innym, równie praktycznym i efektownym rozwiązaniem jest montaż skrzydła w systemie naściennym. W przypadku tego systemu konieczne jest zamontowanie na ścianie specjalnej prowadnicy, po której przesuwane jest skrzydło drzwiowe. Szyna schowana jest w tzw. tunelu wykończeniowym w kolorze drzwi, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo estetycznie. Warto jednak pamiętać, że otwarte drzwi przesłaniają fragment ściany, co utrudnia wykorzystanie jej w celach aranżacyjnych.

W przypadku montażu drzwi przesuwnych w systemie naściennym trzeba pamiętać o solidnym przymocowaniu konstrukcji ze względu na obciążenia i drgania skrzydła, które mogłyby prowadzić do jej poluzowania. Niezależnie od wybranego systemu, w przypadku kolekcji Astro Lux firmy POL-SKONE możemy liczyć na najwyższą jakość wykonania skrzydła. Drewniany ramiak został obłożony płytami HDF fornirowanymi naturalną okleiną. Odporność drzwi na zarysowania i niekorzystne działanie promieni słonecznych, podnosi ekologiczny lakier UV, którym pokryta jest cała powierzchnia skrzydła. Drzwi Astro Lux standardowo występują w wymiarach 70,80 i 90 cm. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania drzwi o szerokości 100 cm.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)