Owoce strojne w luksus

patery

fot. patery

Owocowa dekoracja wnętrz… Smaczna wystawa… Pełna witamin galeria… Tak chciałoby się nazwać owoce dumnie rozparte na nowoczesnych paterach najsłynniejszych światowych marek.

Sam zamysł strojenia stołu owocowymi ekspozycjami wywodzi się z zamierzchłej starożytności. Owoce, jako symbol dobrobytu, witalności, radości, energii były traktowane jako boski dar, który też składano w ofierze nieśmiertelnym istotom. Dziś wprawdzie nie pamięta się o tym symbolicznym owocowym znaczeniu, niemniej nadal ich obecność na stole ożywia jadalnię. Owocowa patera wprowadza w domowe pielesze swoistą filozofię zdrowia.

Zdumiewa fakt, że współcześni designerzy dopasowują tworzone przez siebie kształty luksusowych pater do owocowych form wykreowanych przez naturę. To ona jest siłą napędową stalowych kreacji marek Blomus, Bugatti i Stelton.
Co ciekawe – owoce doskonale komponują się z wysokogatunkową, na pozór chłodną stalą szlachetną. Dzięki niej owoce zdają się być jeszcze bardziej barwne i witalizujące, a stal za ich sprawą łagodnieje w wyrazie. Mariaż idealny, oferowany i pasjonatom wytwornych wnętrz i tym, którzy kochają mieć witaminy na wyciągnięcie ręki.

patery

fot. patery

Niezwykły zastęp pater na owoce otwiera futurystyczna Ondea marki Blomus. Ta długa, 42 cm konstrukcja ma formę elegancko obłej łodzi wspartej na niewysokiej podstawie. Patera Ondea (link) jest absolutnie prosta w swej konstrukcji. Przenosi wyobraźnię w skrajnie puste i sterylne obszary, które można dowolnie aranżować barwnymi owocami.

Druga z pater jest zabawna i pomysłowa. Wyszła spod ręki designerów włoskiej marki Bugatti. Ninnananna to luksus stali, potęga formy i logo Bugatti, które przyciąga jak magnes. Dodatkowo – patera uformowana jest w kształt nietypowej kołyski (co ciekawe – jej nazwa znaczy właśnie tyle, co „kołysanka”). Patera Ninnananna (link) pozwala się zrelaksować owocom, dając gościom możliwość zabawy – kołysania witamin do snu.

patery

fot. patery

Trzecia patera to luksus znaczony światowej sławy marką Stelton. Patera 21st (link) jest ogromna – mierzy sobie aż 76 cm długości! i 23 cm szerokości. Na tej majestatycznej paterze, która na każdym biesiadującym zrobi wrażenie, zmieszczą się wszystkie ulubione owoce. Elegancko uniesione brzegi patery sprawią, że nawet misternie zaaranżowana owocowa kompozycja będzie urzekać kształtem. Paterę Steltona zdobią charakterystyczne dla całej serii 21st nacięcia, które nadają jej zadziornego charakteru.
Patery na owoce znanych światowych marek mogą być prezentem, który wniesie w każdy dom powiew luksusu, radość obcowania z pięknem i odpowiednią oprawę dla ulubionych owoców.

Sklep www.smakprostoty.pl, miłośnik naturalnych, owocowych witamin, aranżuje intrygujące kolorystyczne kompozycje na paterach Blomus, Bugatti i Stelton.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)