Ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie

dekoracje świąteczne   slider

fot. dekoracje świąteczne slider

Najmilszymi kreatorami atmosfery świątecznej są płatki puszystego śniegu, zapachy tradycyjnych potraw i dekoracje bożonarodzeniowe. Bez dekoracji trudno sobie wyobrazić prawdziwe święta. W niektórych domach przetrwała tradycja rodzinnego ubierania choinki w dniu Wigilii. Inne dekoracje można zaaranżować dużo wcześniej.

Zobacz również: Meble kuchenne na wymiar

Obecnie, coroczne trendy dyktują dekoratorzy wnętrz. Wciąż dominuje w tradycyjna kolorystyka: zieleni, złota i srebra. Współczesne kreacje tworzą odważne zestawienia: zieleni i fioletu, miedzi i czerwieni, bieli i czerni a także czerni i złota. Duet black and white, bardzo prosty i elegancki zyskał aprobatę wśród amatorów prostych i czytelnych aranżacji.

W tym sezonie modne są naturalne zimowe zestawienia, przywodzące na myśl biały śnieg i przejrzyste sople lodu, czyli: bieli i kryształ, a także matowe lub błyszczące złoto i ecru.

Oprócz dekorowania stołu i choinki chętnie ozdabiamy drzwi wejściowe, kominki i okna. Do najpopularniejszych stroików drzwi, parapetów i kominków należą: wieńce z wikliny, suszone, wygięte gałązki, lampiony, geometryczne formy (stożki i kule) i sznury ozdobnych łańcuchów. Coraz częściej widać oświetlone lampkami elewacje domków jednorodzinnych lub iglastych drzewek w ogrodzie.

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Sezon bożonarodzeniowy, w punktach handlowych, zaczyna się na początku listopada. Producenci zasypują klientów niezliczonymi pomysłami na świąteczne aranżacje Przystępne ceny i szeroki wybór skłaniają do kupna gotowych produktów. Dla miłośników tradycyjnego celebrowania okresu przedświątecznego i świąt Bożego Narodzenia przyjemnością jest samodzielne wykonanie ozdób. O tym jak zrobić ozdoby choinkowe? lub jak zrobić stroik świąteczny? można przeczytać wszędzie: w kolorowych czasopismach, poradnikach, a nawet ulotkach hipermarketów. Często poszukujemy pomysłów w internecie, także na dekoracje świąteczne dla dzieci. Własnoręcznie wykonane ozdoby nie muszą być idealne. Na swój sposób są piękne i przynoszą więcej radości niż kupne.

Jak zrobić słodkie ozdoby choinkowe?

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Do ich wykonania, w długie zimowe wieczory, warto zaprosić dzieci, którym to przyniesie najwięcej radości. Ciekawym pomysłem mogą być ozdoby choinkowe z papieru lub słodkości.
Bardzo pięknie na choince wyglądają duże, ciemne lub lukrowane pierniczki, wykrojone w dowolne kształty. W środku każdego pierniczka należy przebić otwór o średnicy standardowego korka do butelki. Przez gotowe, wypieczone ciasteczka przewlekamy szeroką, materiałową wstążkę (mogą to być wstęgi półprzezroczyste z giętkimi drucikami w obu brzegach). Odcinek wstążki musi być na tyle długi, aby można było przyczepić pierniczek do choinki i zawiązać dekoracyjną kokardę.
Takie same pierniczki można powiesić na gałązkach, lub na wąskich, materiałowych wstążeczkach do wiklinowych wieńców.

Ozdoby świąteczne z filcu

ozdoba choinkowa

fot. ozdoba choinkowa

Filc to bardzo modny materiał dekoracyjny. Występuje jako dopełnienie aranżacji nowoczesnych wnętrz w formie bieżników, obrusów i podkładek pod talerze. Kolorowy filc w arkuszach można kupić w sklepach z artykułami plastycznymi. Fragmenty można wycinać w płaskie kształty, zszywać i sklejać między sobą. Odrobina kreatywności pozwoli wyczarować bardzo oryginalne ozdoby choinkowe, dekoracje na stół świąteczny i dodatki do prezentów.

Ozdoby świąteczne z makaronu, ryżu i kaszy

bombka

fot. bombka

Rurki, kokardki, muszelki, mini gwiazdeczki, klej i błyszcząca farba – tylko tyle potrzeba do wykonania prześlicznych aniołków na świąteczną choinkę lub stół bożonarodzeniowy. Wiedz jednak, że nie tylko makaron, wśród produktów spożywczych, cieszy się opinią doskonałego surowca dekoracyjnego. Do wykonania ozdób i renowacji starych, porysowanych bombek można użyć ryżu, kaszy manny oraz suszonej kukurydzy. Wystarczy posmarować bombkę równomiernie klejem i dokładnie okleić wybranym produktem. Gdy klej wyschnie całość malujemy na wybrany kolor.

Ozdoby świąteczne z suszonych owoców, pomarańcze z goździkami

pomarańcze

fot. pomarańcze

Owocami suszonymi stosowanymi do dekoracji zwykle są: plastry pomarańczy, cytryny, jabłek, owoce dzikiej róży i rajskie jabłuszka. Można ich użyć do ozdoby wieńców, przymocować wstążką do gałązki choinkowej, okleić świecznik, udekorować opakowanie na prezenty. Do wydrążonej skórki z połowy pomarańczy można włożyć knot i zalać do pełna woskiem. Przepiękna świeczka nabierze dodatkowego uroku, gdy ozdobimy skórkę goździkami tworząc ciekawy wzór.

Ozdoby świąteczne z drucików kreatywnych
Druciki kreatywne, podobnie jak filc, można kupić w sklepie z artykułami artystycznymi. Z drucików można wykonać niebanalne ozdoby naśladujące drzewka świąteczne, postaci do szopki bożonarodzeniowej, gwiazdki i obręcze na serwetki.

Drzewko mirtowe zamiast choinki

ozdoby choinkowe

fot. ozdoby choinkowe

Bogato zdobiona choinka to symbol świąt bożonarodzeniowych. Dla tych, którzy mimo to nie są zwolennikami opadającego igliwia i sztucznych iglaków, alternatywą może być drzewko mitrowe. Doskonale komponuje się z wystrojem nowoczesnych wnętrz. Na wierzch doniczki można ułożyć pozłacane lub srebrne orzechy włoskie, pachnące jabłka lub gęsty mech.

Ozdoby świąteczne robione na szydełku
Manufaktura odchodzi w niepamięć. Ręcznie dziergane serwetki, koronkowe aniołki i gwiazdki mają niepowtarzalny urok. To perfekcyjny dodatek pasujący do każdego typu wnętrza. Gotowe ozdoby można kupić w cepeliach i na świątecznym jarmarku., jednak największa radość sprawiają dekoracje wykonane samodzielnie. Każdy kto posiadł umiejętność szydełkowania powinien pokusić się o samodzielne wykonanie koronkowych dodatków.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)