Panele ażurowe – subtelny podział przestrzeni

Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym charakteryzuje oszczędność formy i wyjątkowa dbałość w kwestii doboru harmonijnych elementów wyposażenia. Niebanalną rolę odgrywają więc dekoracje i dodatki. Ich kształt i kolorystyka, przeważnie kontrastuje z surowym charakterem umeblowania oraz wnętrza. Na takim tle odważne i nieregularne formy wychodzą na pierwszy plan, stając się przewodnim motywem dekoracyjnym.

Ciekawym pomysłem na gustowne ożywienie minimalistycznej aranżacji mogą być panele ażurowe. Modułowy charakter produktu umożliwia dowolną aranżację przegrody w przestrzeni. Panele ażurowe Moduloform, wykonywane są na bazie płyty MDF. Mogą służyć jako osłona dekoracyjna na grzejnik, samodzielna przegroda ażurowa (ścianka działowa), bądź front meblowy.

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

kuchnia

fot. kuchnia

Wśród najnowszych designerskich metod podziału i wystroju przestrzeni, rosnącą popularnością cieszą się produkty marki Koziol. Panele ażurowe Koziol, to niewielkie, powtarzalne elementy wykonane z poliwęglanu. Moduły łączy się między sobą w trójwymiarowe nieregularne kształty sięgające od podłogi do sufitu, bądź w regularne, ażurowe płaszczyzny, za pomocą subtelnych, drucianych zaczepów. Fragmenty można komponować w zestawy jedno- lub wielokolorowe, dzięki jednakowej wielkości pojedynczych elementów.

Ażurowa i niezwykle lekka konstrukcja, doskonale sprawdza się w najróżniejszych rolach. Można zawiesić ją w zastępstwie zasłon okiennych, tuż przed ścianą – tworząc trójwymiarową dekorację, lub symbolicznie oddzielić różne funkcje w przestrzeni mieszkalnej. A jaki jest Twój pomysł na panele ażurowe we wnętrzu?

panele ażurowe

fot. panele ażurowe

panele ażurowe

fot. panele ażurowe

panele ażurowe

fot. panele ażurowe

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)