Panele łazienkowe – jak wybrać najlepsze panele podłogowe i ścienne do łazienki?

Panele w łazience - pomysły

Drewno całkowicie odmieniło współczesną łazienkę. Panele ścienne i podłogowe odporne na działanie wody są dostępne w powszechnej sprzedaży. Bogate wzornictwo oraz szeroki wybór dekorów pozwala na urządzenie łazienki zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Wszystko to stało się możliwe dzięki odpowiedniej technologii produkcji i impregnacji drewna.

Panele łazienkowe

fot. Panele łazienkowe

Przeczytaj również: Podłogi polimerowe

Panele podłogowe do łazienki

Drewniane panele łazienkowe częściej stosuje się jako okładzinę podłogową niż ścienną. W nowoczesnych aranżacjach wzorowanych na trendach skandynawskich ściany maluje się farbą wodoodporną i wykłada kafelkami wokół urządzeń sanitarnych, gdzie powierzchnie ścian narażone są na ciągły kontakt z wodą.

Panele łazienkowe - inspiracje

fot. Panele łazienkowe – inspiracje

Przeczytaj również: Nie bój się czerni we wnętrzu!

Montaż paneli łazienkowych

Panele do łazienki muszą być odpowiednio wykonane i zaimpregnowane. Produkty laminowane z wodoodporną płytą nośną mają dodatkowo zakonserwowane krawędzie. Obecnie w ofercie znaleźć można panele posiadające specjalnie ukształtowane krawędzie łączące, pomiędzy które podczas montażu należy włożyć pasek gumowy. Dzięki temu podłoga jest całkowicie nieprzemakalna.

 

Panele łazienkowe można łączyć także metodą bezklejową jak w przypadku produktów wodoodpornych Witex. Panele podłogowe laminowane, z wodoodporną płytą nośną montuje się na klik. Krawędzie łączące każdego z elementów są zaimpregnowane. Montaż, choć bez użycia kleju, gwarantuje całkowitą nieprzepuszczalność wody. Oprócz wysokiej odporności na wilgoć i uszkodzenia producent oferuje szeroki wybór dekorów oraz kolorów. Dodatkowo warstwa zewnętrzna paneli ma właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu łazienka staje się miejscem bezpiecznym.

Panele ścienne - prysznic

fot. Panele ścienne – prysznic

Panele ścienne łazienkowe

Panele ścienne do łazienki stosuje się bardzo rzadko. Przeważnie wtedy, gdy aranżacja nawiązuje lub odwzorowuje styl wnętrza. Drewno to element wykończeniowy, który powinna posiadać łazienka w stylu angielskim, skandynawskim, retro i vintage. Należy pamiętać, że drewniane panele ścienne do łazienki powinny być tak samo zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wody jak panele podłogowe.

 

Łazienki w stylu retro i angielskim mają bogato zdobione panele, listwy i płyty drewniane, które doskonale komponują się z dekoracyjnymi urządzeniami sanitarnymi i armaturą. Do łazienek w stylu vintage i skandynawskim pasuje drewno o dekorze naturalnym, z widocznymi słojami, wykładane w formie deskowania bez zbędnych dekoracji.

Panele ścienne

fot. Panele ścienne

Inspiracje paneli ściennych do łazienki

Drewno to materiał, który ociepli odbiór każdego wnętrza. Łazienka zaaranżowana elementami wykonanymi z surowców naturalnych sprawia wrażenie przytulnego pokoju kąpielowego. Staje się jak prywatna strefa SPA, w której chciałoby się spędzić każdą wolną chwilę. Drewniane panele ścienne sprawdzą się zarówno w większych, jak i mniejszych wnętrzach. Stanowią świetne urozmaicenie prostych, minimalistycznych projektów. Mnogość kompozycji, które można stworzyć, sprawia, że drewniane panele do łazienki odnajdą się w dowolnej aranżacji.

Nietypowe panele w łazience

fot. Nietypowe panele w łazience

 

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)