Panoramiczne kominki elektryczne

kominek elektryczny

fot. kominek elektryczny

Płonącym w kominku językom ognia trudno odmówić wdzięku i uroku. Wpatrując się w ich blask można oderwać się od rzeczywistości, odpocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Specjalnie z myślą o amatorach relaksu w domowym zaciszu powstały panoramiczne kominki elektryczne SP 6, SP 9 i Vega marki Optiflame. Kominki te pozwolą cieszyć się w domu niezwykłym, kojącym widokiem płomieni, a także sprawią, że każde pomieszczenie zyska nowego, eleganckiego charakteru.

Panoramiczne kominki elektryczne to ukłon w stronę nowoczesności. Zaprojektowane zostały w duchu minimalistycznym, przez co cechują je proste, geometryczne kształty oraz monochromatyczna kolorystyka. Sprawdzą się one zatem przede wszystkim we współczesnych, wielkomiejskich wnętrzach. Kominki elektryczne SP 6, SP 9 oraz Vega marki Optiflame to jednak nie tylko elegancki wygląd, ale również wygoda i funkcjonalność. Nie wymagają one podłączenia do komina, odprowadzania spalin ani specjalnego systemu wentylacyjnego, zatem można zamontować je nawet w mieszkaniu w bloku. Ich użytkowanie nie wiąże się również z obowiązkiem magazynowania opału, nie brudzą one pomieszczeń sadzą czy popiołem, a także nie wydzielają dymu ani spalin. Co więcej, kominki są proste w obsłudze, a także bezpieczne w użytkowaniu. Brak otwartego ognia i ryzyka poparzeń sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem nawet dla rodziców małych dzieci. Bardzo istotną informacją jest również fakt, że kominki elektryczne SP 6, SP 9 i Vega są tanie w eksploatacji – efekt płomienia pobiera jedynie 300W energii elektrycznej, zatem godzinny koszt jego użytkowania wynosi ok. 17 groszy.

Kominek elektryczny na „szóstkę”

kominek elektryczny

fot. kominek elektryczny

Kominek elektryczny SP 6 marki to wyjątkowo interesujący, nowoczesny kominek panoramiczny z efektem palących się polan Optiflame i wrażeniem dogasającego żaru. Przeznaczony jest on do zawieszenia na ścianie, można jednak również zamontować go w specjalnej wnęce. Z uwagi na znaczną długość, wynoszącą aż 1200 mm, kominek SP 6 szczególne efektownie prezentować się będzie na ścianie o dużej powierzchni. Doskonała imitacja prawdziwego ognia, zamknięta w eleganckiej, czarnej ramie stanowić będzie pełną uroku ozdobę salonu czy sypialni. Warto dodać, że dla wygody użytkowników kominek elektryczny SP 6 wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania, który umożliwia włączanie i wyłączanie urządzenia, a także regulację jasności płomieni.

Nowoczesny i stylowy

kominek elektryczny

fot. kominek elektryczny

Elegancki kominek elektryczny SP 9, podobnie jak model SP 6, wyposażony jest w bardzo realistyczny efekt płonących polan Optiflame z wrażeniem dogasającego żaru. Zestawienie tych dwóch elementów sprawia, że włączony kominek SP 9 doskonale imituje prawdziwy ogień. Co więcej, wrażenie naturalności pogłębia również jedyna w swoim rodzaju podgrzewana szyba osłaniająca palenisko. Dzięki niej, będziemy mogli nie tylko podziwiać blask ognia, ale również poczuć jego przyjemne ciepło. Warto zaznaczyć, że efekt płomienia działa w kominku elektrycznym SP 9 niezależnie od funkcji grzania, zatem nawet wysoka temperatura za oknem nie przekreśli możliwości wpatrywania się w pełne blasku języki ognia. Regulację jasności płomienia oraz włączenie ogrzewania umożliwia pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu korzystanie z nowego kominka jest bardzo proste i komfortowe. Kominek elektryczny SP 9, za sprawą specjalnej konstrukcji, przeznaczony jest do pełnego zabudowania we wnęce ściennej lub też do bezpośredniego zawieszenia na ścianie.

Naturalne piękno
Vega to panoramiczny kominek elektryczny bez ramy zewnętrznej, przeznaczony do całkowitego zabudowania we wnęce ściennej. W modelu tym efekt migoczącego żaru oparty jest na technologii LED, dzięki czemu jest on bardzo efektowny, a także trwały. Żywotność diod LED zastosowanych w kominku Vega szacowana jest na około 100 000 godzin, zatem ich blaskiem możemy cieszyć się nawet przez kilkanaście lat, bez konieczności wymiany. Warto zaznaczyć, że kominek ten ma możliwość regulacji poziomu jasności płomieni, a jego pracą sterować można za pomocą zdalnego pilota. Vega nie posiada funkcji grzewczej, ale pozwala cieszyć się widokiem płonącego ognia nawet w upalne, letnie dni.

Płonący kominek rozpala wyobraźnię, skłania do marzeń i odpoczynku. Taką pełną ciepła i spokoju atmosferę wyczarują w naszym domu panoramiczne kominki elektryczne SP 6, SP 9 i Vega marki Optiflame…

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)