Parawan nawannowy

Parawan nawannowy to dobry sposób na pogodzenie potrzeb kąpielowych miłośników wanny i zwolenników prysznica. I choć rozwiązanie to jest pewnym kompromisem pomiędzy potrzebami jednych i drugich, to wzornictwo i technologia nowego parawanu Sliding marki Coram Showers są w stanie wiele zrekompensować.

parawan nawannowy

fot. parawan nawannowy

Przeczytaj również: Kolumny nastroju

Nowoczesna stylistyka, czysta forma, bezpieczne 5 mm szkło, suwana konstrukcja – tak w skrócie można opisać nowy parawan nawannowy o nazwie Sliding angielskiej firmy Coram Showers. Jednak na szczególną uwagę w przypadku tego produktu zasługują przemyślane rozwiązania techniczne, które czynią parawan Sliding wyjątkową propozycją wśród oferty dostępnej na rynku.

Kluczowym elementem konstrukcji nowego parawanu Coram Showers jest nowy, opatentowany przez producenta system montażu. Zamocowanie parawanu jest bardzo proste. W pierwszej kolejności należy zamontować aluminiowy profil przyścienny, do którego za pomocą 2 śrub (góra – dół) montowany jest cały parawan. Śruby te spełniają również funkcję regulacyjną, dzięki czemu w każdej chwili można łatwo ustawić parawan w odpowiednim ułożeniu w stosunku do płaszczyzny rantu wanny.

parawan nawannowy

fot. parawan nawannowy

Niedoskonałością większości parawanów suwanych dostępnych na rynku jest to, iż przy całkowitym wysunięciu pod wpływem ciężaru szkła parawan delikatnie opada opierając się na wannie. Nowy system prowadnic typu „slide and lock” zastosowany w parawanie Sliding eliminuje ten problem. Dzięki niemu parawan zachowuje bardzo wysoką stabilność w całym zakresie rozsuwania i zsuwania. System „slide and lock” nadaje mu również nowoczesny wygląd. Ponadto minimalna ilość metalowych profili sprawia, że parawan łatwo utrzymać w czystości. Uwagę warto zwrócić także na dyskretny, chromowany uchwyt przesuwania tafli.

W pełni rozłożony na wannie parawan Sliding osiąga szerokość 1065 mm, co przekłada się na doskonałą ochronę podczas użytkowania natrysku. Po złożeniu zajmuje tylko 650 mm, co z kolei zapewnia komfortowy dostęp do wanny.

Przeczytaj również: Styl klasyczny, a modernizm

Produkt jest chroniony patentem 0810871.4

Dystrybutorem marki Coram Showers jest firma Coram Poland. Więcej informacji o firmie i produktach można znaleźć na stronie internetowej www.coram.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)