Parawany nawannowe, czyli łazienka z wanną i prysznicem w jednym

Parawany nawannnowe półotwarte

Jedno z podstawowych pytań, jakie stawiamy sobie podczas aranżacji łazienki, brzmi – wanna czy prysznic? Zwolennicy pierwszego cenią sobie błogie odprężenie, które zapewnia im gorąca kąpiel. Jednak osoby nieustannie będące w ruchu na co dzień preferują raczej szybki orzeźwiający natrysk. Jak osiągnąć kompromis, gdy mamy małą łazienkę, więc instalacja jednego i drugiego nie wchodzi w grę, a domownikom trudno zdecydować się na jedno rozwiązanie? Odpowiedź na nasze potrzeby to parawany nawannowe, czyli wanna i prysznic w jednym.

Mała wanna z prysznicem

fot. Mała wanna z prysznicem

Estetyczny prysznic w wannie

Dostępne na rynku parawany nawannowe rozsuwane,  harmonijkowe, otwierane w sposób klasyczny  bądź półotwarte, które swoim wyglądem od razu przywodzą na myśl osłonę kabiny prysznicowej, to o wiele bardziej estetyczne i wygodne rozwiązanie, niż kolorowe, śliskie w dotyku zasłonki, które często nie spełniają dobrze swojej funkcji. Do wyboru mamy wiele modeli, całkowicie składanych lub z polami stałymi, wykonanych z różnych materiałów i w odmiennych stylach, mocowanych po prawej lub lewej stronie wanny. Najwięcej z nich wykonywanych jest ze szkła hartowanego. Bez problemu powinniśmy znaleźć rozwiązanie dopasowane do niemal każdej aranżacji.

Zobacz również: Jak wybrać drzwi przesuwne?

Warto wiedzieć, że producenci oferują także parawany nawannowe do popularnych w ostatnich latach wanien asymetrycznych,  a w wyjątkowych sytuacjach możemy nawet zamówić parawan nawannowy na wymiar. Decydując się na prysznic w wannie, możemy pozwolić sobie także na instalację typowo prysznicowych zestawów natryskowych czy deszczownic.

Wanna i prysznic 2w1 – idealne rozwiązanie dla posiadaczy małej łazienki

W przypadku dużego domu, w którym nierzadko znajduje się więcej niż jedna łazienka, mamy często możliwość w jednym pomieszczeniu urządzić salon kąpielowy, a w drugim mniejszą toaletę z prysznicem. Jednak w małym mieszkaniu zwykle wszystko musi  zmieścić się w jednym miejscu. W takiej sytuacji oprócz estetyki musimy wziąć pod uwagę również funkcjonalność całej aranżacji.

fot. Funkcjonalne parawany nawannowe

Większość posiadaczy małych łazienek w bloku ze względów praktycznych decyduje się na zakup prysznica, który zajmuje mniej przestrzeni niż wanna. Jeśli jednak marzą nam się długie gorące kąpiele w jesienne lub zimowe wieczory, idealnym rozwiązaniem będzie mała wanna z prysznicem.

Czasem zdarza się również tak, że posiadacze dużej komfortowej wanny zaczynają paradoksalnie po pewnym czasie marzyć o możliwości wzięcia rano szybkiego, pobudzającego prysznica. Parawany nawannowe to więc także sposób na montaż prysznica bez konieczności ponownego aranżowania łazienki i przeprowadzania w niej gruntownego remontu.

Sending
Ocena artykułu
2 (1 głos)