Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich

Podczas czwartkowego spotkania, z cyklu „Polskie Wnętrze 2012", przedstawiciele biura Archimental opowiedzą o projekcie Parku Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich.

zabytki

fot. zabytki

Przeczytaj również: Kolejne zmiany w programie MdM

Wiele dużych obszarów i obiektów postindustrialnych powstaje w wyniku likwidacji zakładów produkcyjnych przez przedsiębiorstwa. Bardzo często zabytkowe obiekty i ich wyposażenie nie odpowiadają współczesnym normom, bądź dostosowanie ich do nowych technologii wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.

Wiele z tych zdegradowanych terenów i obiektów znajduje się w pobliżu centrum miast. Aby nie obniżały walorów estetycznych i prestiżu najbliższego otoczenia potrzebują nowego pomysłu na zagospodarowanie. Obiekt w Siemianowicach Śląskich jest pozytywnym przykładem rewitalizacji obiektów i terenów poprzemysłowych. Na obszarze dawnej kopalni MICHAŁ, w obrębie szybu KRYSTYN, powstał Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa przy Siemianowickim Centrum Kultury. Autorami projektu wnętrza są architekci z grupy Archimental s.c. z Bytomia.

korytarz

fot. korytarz

Park do prezentacji treści wykorzystuje nowoczesne środki techniczne i multimedia, m.in. kiosk dotykowy, hologram z mówiącym górnikiem, projektory oraz ekrany ze zdjęciami.

Całość utrzymana jest w industrialnym klimacie. Na ścianach pozostawiono oczyszczoną, czerwoną cegłę, która świetnie komponuje się z wszechobecną stalą.
Pomimo bardzo współczesnej stylistyki, we wnętrzu czuć klimat starej kopalni.

Zobacz również: Napisali o nas

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów – Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 13.06.2013 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

korytarz

fot. korytarz

Link do transmisji internetowej:
http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37167

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz biorącymi udział w plebiscycie "Polskie Wnętrze 2012" organizowanym przez wortal sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsorzy: Knauf AMF, Heradesign
Patroni: Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w WarszawieREKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)