Patchworkowa eksplozja barw

Eksplozja kolorów i wzorów, przyciągająca uwagę różnorodność, artystyczny bałagan tworzący spójną całość i geometryczne łatki. Taki właśnie jest patchwork, czyli technika, która kolejny sezon bryluje na salonach.

dywan

fot. dywan

Patchwork to nic innego jak metoda szycia polegająca na łączeniu barwnych fragmentów tkanin, często o podobnych kształtach i figurach. To także styl, który stopniowo przeniknął do wielu dziedzin sztuki użytkowej, jak moda czy meblarstwo.

fotel

Przeczytaj: Kolory elewacji

fot. fotel

Historia patchworku przywodzi na myśl popularną bajkę o kopciuszku. Powstała wśród angielskiej biedoty technika łączenia kolorowych skrawków materiału, stała się z czasem stylem w sztuce, który chętnie stosowany jest przez światowej sławy designerów.

Mimo swojej popularności, patchwork jest kojarzony z undergroundem i przywołuje na myśl hipisowskie lata 60-te. Demonstracyjna wręcz różnorodność patchworku jest kultem dla wielokulturowości, będącej w istocie połączeniem tego, co pozornie niespójne i kontrastowe.

pufa

fot. pufa

Prezentujemy serię mebli i dodatków, które są doskonałą realizacją techniki patchworku, jej iście designerską wersją.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)