Patchworkowa eksplozja barw

Eksplozja kolorów i wzorów, przyciągająca uwagę różnorodność, artystyczny bałagan tworzący spójną całość i geometryczne łatki. Taki właśnie jest patchwork, czyli technika, która kolejny sezon bryluje na salonach.

Patchwork to nic innego jak metoda szycia polegająca na łączeniu barwnych fragmentów tkanin, często o podobnych kształtach i figurach. To także styl, który stopniowo przeniknął do wielu dziedzin sztuki użytkowej, jak moda czy meblarstwo.

Historia patchworku przywodzi na myśl popularną bajkę o kopciuszku. Powstała wśród angielskiej biedoty technika łączenia kolorowych skrawków materiału, stała się z czasem stylem w sztuce, który chętnie stosowany jest przez światowej sławy designerów.

Mimo swojej popularności, patchwork jest kojarzony z undergroundem i przywołuje na myśl hipisowskie lata 60-te. Demonstracyjna wręcz różnorodność patchworku jest kultem dla wielokulturowości, będącej w istocie połączeniem tego, co pozornie niespójne i kontrastowe.

Prezentujemy serię mebli i dodatków, które są doskonałą realizacją techniki patchworku, jej iście designerską wersją.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)