Perfekcyjne dopasowanie stolarki zewnętrznej

Projekty nowoczesnych domów charakteryzuje kompatybilność proporcji, kształtów i odcieni uzyskiwanych dzięki starannemu doborowi materiałów wykończeniowych. Ważną rolę kompozycyjną odgrywa stolarka okienna, której odpowiednie rozmieszczenie, wzór i kolor pozwolą podkreślić styl elewacji. Harmonia wzoru i koloru stolarki zewnętrznej, w połączeniu z wysokimi parametrami izolacyjności cieplnej, to klucz do udanego projektu domu.

W projektowaniu wnętrz dobry design od dawna gra wiodącą rolę, także w architekturze zewnętrznej przyszedł trend personalizacji elewacji. Dlatego też przy wyborze stolarki okiennej i drzwiowej coraz częściej zwracamy uwagę na walory estetyczne oraz kolorystyczne dopasowanie poszczególnych elementów elewacji. Dodatkowo trend ten potęgowany jest modą na budownictwo energooszczędne, które cechuje się minimalizmem i wysublimowanym designem. Stolarkę, która spełnia wymagania nowoczesnego wzornictwa o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej możemy odnaleźć w ofercie POL-SKONE. Drzwi zewnętrzne Ontario-S, a także okno EC 90 Plus tworzą zgrany duet, dedykowany nowoczesnemu budownictwu.

Energooszczędny design
Współczesna architektura niesie za sobą wysokie wymagania pod względem energooszczędności oraz wyszukanego wzornictwa. Oferta drzwi wejściowych Ontario-S stanowią doskonałą propozycję dla osób ceniących perfekcję wykonania. Kolekcja ta wyróżnia się czystością formy i geometryczną estetyką. Drzwi zwracają uwagę gładką powierzchnią skrzydła zaakcentowaną ułożonymi liniowo szkleniami w kształcie kwadratów i prostokątów. Ostro zarysowane kontury przeszkleń stanowią zdecydowany akcent wzorniczy, nadający skrzydłu modernistyczną stylistykę. W zależności od modelu, występuję aż 10 wersji kształtu i położenia szklanych wypełnień. Stolarka jest dostępna standardowo w uniwersalnej bieli i brązie, jednak klienci bardzo chętnie stosują także inne kolory, które dostępne są w palecie RAL lub NCS na indywidualne zamówienie.

Zgrany duet
Drzwi te, ze swoim wyszukanym wzorem doskonale komponują się z klasyczną stolarką otworową EC 90 Plus. Okna dostępne są w kolorach z palety RAL i NCS, co umożliwia odpowiedni dobór odcienia pasującego zarówno do drzwi Ontario-S, jak i całej elewacji domu. Co więcej, okno z serii EC 90 Plus o grubości skrzydła i ościeżnicy 90 mm posiada niski współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,77 W/m²K. Uzyskany przez nie certyfikat Passive House Institute, poświadcza zgodność jego parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego – to nie tylko gwarancja jakości, ale także innowacyjności produktu. Dobry rezultat udało uzyskać się dzięki nowoczesnej konstrukcji okna jednoramowego wykonanego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, dodatkowo wzbogaconego specjalnym wkładem termicznym. Wysokie parametry izolacyjności cieplnej to także cecha wyróżniająca kolekcję drzwi zewnętrznych ONTARIO-S. Współczynnik przenikania ciepła tego modelu drzwi wynosi UD=0,94 W/m²K, co czyni je najcieplejszymi drzwiami z oferty POL-SKONE. Solidna konstrukcja przylgowego skrzydła (60 mm) wykonana z sosnowego ramiaka, wzmocniona podwójnym systemem uszczelek z wypełnieniem warstwy termoizolacyjnej, nie pozostawia wątpliwości co do odpowiedniej ochrony domu przed zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom i zbliżonym parametrom nie ma wątpliwości, iż to najbardziej wyrafinowana para, doskonale wpasowująca się w nowoczesną architekturę.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)