Pieczeń pachnąca kolorem

brytfanny

fot. brytfanny

Nowoczesna kuchnia nie może obejść się bez wysokiej świadomości gotującego, który wie, jak dbać o przygotowanie dla najbliższych zdrowych posiłków. Dzięki jego prawdziwemu zaangażowaniu, rodzina może przez wiele lat cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Przeczytaj również: Zmień wnętrza na dobre!

Dieta będzie urozmaicona, a obiad za każdym razem stanie się wyczekiwaną przyjemnością. Dlatego gotujący powinien zdawać sobie sprawę z dobrodziejstw różnych technik gotowania i możliwie najczęściej piec mięsa i warzywa, jako że ten typ obróbki termicznej jest od wielu lat uznawany za jeden z najzdrowszych.
Pieczenie to bardzo niezwykłe gotowanie, które odbywa się w środowisku gorącego powietrza. Pieczona potrawa pozbawiana jest tłuszczu, mięso pozostaje wolne od tego, co mogłoby spowodować zachwianie równowagi w organizmie.
Człowiek piecze mięso od tysięcy lat, zmieniły się jedynie technologie. Najpierw pieczono je na żywym ogniu, potem między kamieniami przykrytymi ziemią. Współczesność oferuje doskonały, arcypomysłowy zastępnik tych prymitywnych metod – brytfannę.

Prawdziwa brytfanna nie służy już tylko jako „garnek” na mięso, które trzeba zalewać wodą i moczyć w tłuszczu, by nie przywarło do emaliowanej ścianki. Współczesne brytfanny niemieckiej marki Silit potrafią wiele więcej, niż te, spotykane w domach naszych babć. Bardzo szczelne pokrywy z hartowanego szkła utrzymują stałą temperaturę wewnątrz naczynia. Nie pozwalają wydobywać się aromatowi pieczonych mięs, czy potraw. I, co najistotniejsze, dzięki ich szczelności nie trzeba ciągle podlewać mięsa wodą, która wypłukuje wartości odżywcze. Potrawa piecze się we własnym sosie, nawilżając się w cyrkulującym wewnątrz brytfanny powietrzu.
Dzięki temu, że piecze się duże ilości mięsa w jednym czasie, ono samo ma wiele więcej wartości odżywczych, niż, np. smażony na patelni kawałek. Ciepło przechodzi równomiernie przez pieczony w brytfannie produkt, zapewniając doskonałe efekty i smakowe i aromatyczne. Skórka jest chrupiąca, a mięso delikatne i niewysuszone.

Dodając do właściwości samej brytfanny prawdziwe zjawisko technologii na miarę XXII wieku – niemal myślący materiał Silargan®, ceramiczna powłokę, z której wykonano prostokątne brytfanny Silit (link), zyskuje się efekt, o którym kiedyś można było tylko pomarzyć. Czarny Silargan® wewnątrz brytfanny jest antybakteryjny, antyalergiczny, idealnie gładki i doskonale prosty w czyszczeniu. Nie da się go zarysować, więc w naczyniu nie pojawią się szczeliny, w których mogłyby rozwinąć się bakterie chorobotwórcze. Co niezwykłe, ta właśnie powierzchnia wydobywa prawdziwą smakową i aromatyczną naturę potraw, wzmacnia ich aromat i sprawia, że posiłek smakuje doskonale.
Na zewnątrz brytfann również znajduje się warstwa Silarganu®, z tą różnicą, że barwionego – czarnego, czerwonego, żółtego lub pomarańczowego. Ten Silarganu i nie posiada właściwości antybakteryjnych.
Szczycące się 10-letnią gwarancją brytfanny niemieckiej Silit można stosować na wszystkich typach kuchenek, nie tylko w piekarniku. Brytfanna, dzięki dużej powierzchni dna, może być również traktowana jako naczynie do duszenia. Mądry Silargan® zadba o resztę…
Kolorowe brytfanny z myślącego materiału XXII wieku mogą stać się idealnym prezentem dla tych, którzy, uwielbiając zdrowo gotować, nie wyobrażają sobie pieczeni bez chrupiącej skórki.

Upajający się wonią ze znawstwem pieczonych potraw sklep www.smakprostoty.pl z upodobaniem używa jedynych w swoim rodzaju brytfann z doskonałym technologicznie wynalazkiem marki Silit.

Krystian Wawrzyczek – technik technolog żywienia zbiorowego
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)