Piękno dawnych czasów w ogrodzie

ścieżka i schody

fot. ścieżka i schody

Kostka brukowa od zawsze cieszyła się popularnością na dworach szlacheckich i terenach ekskluzywnych posesji. Wykładano nimi ogrodowe ganki, podjazdy oraz wnętrza altan. Niegasnącą sławę zawdzięczają rozmaitym tonacjom barwnym, kształtom oraz ciekawym zastosowaniom. Kolekcja Polbruk Country i Polbruk Napoli czerpie natchnienie z najlepszych tradycji zamierzchłych epok i łączy je z zaletami nowoczesnych technologii.

Romantyczne zaułki starodawnych miasteczek i tajemnicze alejki pośród starych kamienic czy dworków od lat czarują nas niepowtarzalnym urokiem. Swój wyjątkowy charakter zawdzięczają odpowiedniemu wyczuciu form oraz kształtów w postaci brukowanej nawierzchni. Klimatu wyjątkowych chwil spędzonych w takich miejscach nie sposób nigdy oddać za pomocą pamiątkowej fotografii, można do jednak przywołać w swoim ogrodzie dzięki kolekcji kostek brukowych Polbruk.

Tajemniczy ogród

nawierzchnie

fot. nawierzchnie

Aranżacje współczesnych ogrodów coraz częściej inspirują się realizacjami z ubiegłych wieków. Szybko przemijająca moda na minimalizm ustępuje miejsca pomysłowym łączeniom różnych stylów, które wnoszą do ogrodu odrobinę oryginalnego nastroju. Dyskretny urok dawnych epok zaklęty w kostkach Polbruk pozwala w elegancki sposób nawiązać kontakt z dworską tradycją. W ten nurt doskonale wpisują się kostki z kolekcji Polbruk Country oraz Polbruk Napoli. Co więcej, obie linie występują w wersji postarzanej z obijanymi brzegami świetnie imitującymi starobruk. W przypadku Polbruk Napoli wybrać można również elementy gładkie lub te o chropowatej, płukanej powierzchni. Dodatkową zaletą jest prosta linia brzegowa (bez fazy), która pozwala zbudować idealnie płaską nawierzchnię pozbawioną zbędnych nierówności.

Spacer kolorową drogą

nawierzchnie

fot. nawierzchnie

Kolory odgrywają w ogrodzie kluczową rolę, nadają mu charakter i kształtują przestrzeń. Sposobem na barwne zagospodarowanie posesji jest nawierzchnia wyłożona barwioną kostką brukową. Melanżowe kompozycje – orzechowy, amber, alpen oraz tajga doskonale pasują do tej stylistyki. Mnogością barw wpiszą się w otoczenie klasycznych rezydencji, jak i nowoczesnych apartamentów. Świetnym rozwiązaniem są także elementy z kolekcji Napoli dostępne w pełnej gamie kolorystycznej – 3 propozycje płukane, 7 gładkich oraz 7 postarzanych. Pełne wybarwienie każdej kostki sprawia, że kolor jest widoczny ze wszystkich jej stron. Dzięki temu można ją wykorzystać do budowy murków ogrodowych, kwietników podstawy siedzisk. Doskonale nadaje się też do obudowy grilla lub innych elementów ogrodu. Co ważne również swoją podstawową rolę spełnią znakomicie. Ich grubość, odpowiednio 6 cm Polbruk Country oraz 8 cm Polbruk Napoli, zapewnia doskonałą wytrzymałość na obciążenia, dlatego elementy te sprawdzają w postaci nawierzchni ogrodowych ścieżek, podjazdów oraz do wykładania tarasów. Co więcej ich trwałość, odporność na obciążenia, a także antypoślizgowe właściwości dają możliwość tworzenia bezpiecznych schodów. Przy ich pomocy zbudujemy stopnie, które będą nie tylko wygodne, ale również spójne stylistycznie z resztą nawierzchni.

Kolekcje te to oryginalne połączenie popularnego od lat stylu z współczesną dbałością o doskonałą jakość każdego elementu. Kostki brukowe Polbuk Napoli oraz Polbruk Country znakomicie komponuje się z intensywnymi kolorami ogrodów, tworząc razem elegancką i barwną kompozycję rodem z dawnych krajobrazów.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)