Piękno i funkcjonalność w wyjątkowym wydaniu

meble

fot. meble

Na polskiej mapie designu pojawiła się nowa marka stworzona przez projektantkę mebli Agnieszkę Bąk. New Mono Design to autorska kolekcja eleganckich i ekskluzywnych mebli robionych na zamówienie. Każdy egzemplarz został wykonany ręcznie z ogromnym zaangażowaniem i precyzją. Wszystkie łączą w sobie dwie cechy – piękno i funkcjonalność.

Nowoczesne wnętrze nie tylko powinno uwodzić pięknem i elegancją, być komfortowe, ale także posiadać charakter oraz odzwierciedlać osobowość właściciela. Jest to bowiem wyjątkowe miejsce odpoczynku, wyciszenia, jak również spotkań towarzyskich w gronie przyjaciół. Dlatego aranżując swoją przestrzeń mieszkalną, warto pamiętać, że wszystko, co do niej wstawimy będzie reprezentowało naszą duszę, pasje i styl życia. Zatem warto zrobić to w sposób wyjątkowy i niebanalny.

Czym jest New Mono Design?
New Mono Design jest marką stworzoną przez Agnieszkę Małgorzatę Bąk – absolwentkę Wydziału Grafiki warszawskiej ASP oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Projektantka przez wiele lat pracowała w agencji reklamowej, rozwijając jednocześnie swoje zdolności designerskie. Długo zastanawiałam się nad stworzeniem własnej marki, pod którą mogłabym pokazać zaprojektowane meble. W mojej głowie ciągle pojawiały się nowe pomysły. Pierwsze próby projektowe pojawiły się już na studiach, były to formy przestrzenne, m. in. karuzela z miedzi. Później poszłam w kierunku projektowania mebli i to pochłonęło mnie do reszty. Zachwycił mnie sam proces twórczy, jak również piękno i wygoda zaprojektowanych przeze mnie mebli. Jednak upłynęło wiele lat, zanim odważyłam się na stworzenie własnej marki, stało się to jakiś czas po pokazaniu szerszej publiczności jednego z moich ulubionych projektów – powiedziała Agnieszka Bąk, Main Designer w NMD.

meble

fot. meble

W skład pierwszej kolekcji, inaugurującej istnienie New Mono Design wchodzi stół Art Deco wykonany z giętej konstrukcji oraz trzy fotele. To właśnie ten stół stał się pretekstem do stworzenia marki NMD. Wierzchnia część stołu Art Deco to fornir z drzewa orzechowego przykryty lakierem o wysokim połysku, również czarny pas, który przechodzi przez środek mebla wykonany został z forniru. Słoje drewna są starannie ułożone, tak by na całości pojawił się rysunek. Projekt ma charakter limitowany, bowiem powstanie maxymalnie 10 stołów. Do tej pory wykonane zostały dwa.

Natomiast fotele wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Swoją stylistyką nawiązują do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku i stanowią swoisty hołd dla polskiej myśli projektowej tego okresu. Są to niezwykle wygodne i piękne meble wykonane z ogromną dbałością o każdy detal. NMD 60’ i NMD HIGH 60’ to tapicerowane o tradycyjnej formie, pokryte naturalną tkaniną – wełną filcową. NMD II 60’ to fotel tapicerowany pokryty nowoczesną i elegancką tkaniną z poliestru. Wszystkie modele dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru.

meble

fot. meble

NMD na międzynarodowych festiwalach sztuki
Projekty meblarskie Agnieszki Małgorzaty Bąk zostały docenione i z sukcesem wystawione na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach sztuki , m.in.: Łódź Design 2011, 100% DESIGN London 2012, Concour Lepine na Foire de Paris 2013 oraz Concour Lepine na Européenne Foire de Strasburg 2013. Stół Art Deco został zauważony jeszcze na etapie wykonawczym w pracowni. Zainteresował się nim kolekcjoner antyków i zaproponował wystawienie go na Łódź Design. Następnie wysłałam swoje zgłoszenie i udało mi się zakwalifikować na 100% DESIGN w Londynie, co osobiście traktuję jako ogromne wyróżnienie, ponieważ bardzo dużo projektów nie przechodzi wstępnej kwalifikacji. Na wyjazd do Londynu pozyskałam środki z Instytutu Adama Mickiewicza podlegającego pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspaniale, że są instytucje, które pomagają młodym artystom promować swoje prace, a tym samym także polską myśl projektową poza granicami kraju – powiedziała Agnieszka Bak, Main Designer w NMD.

Po londyńskiej wystawie meble od New Mono Design zostały zauważone i jako jedne z 10 projektów zakwalifikowały się do uczestnictwa w Polskim Pawilonie na między narodowych targach Foire de Paris w konkursie Concour Lepine. Następnie stół Art Deco został zaprezentowany na wystawie w Strasburgu, gdzie został zauważony i zakupiony przez prywatnego kolekcjonera.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)