Pierwszoplanowa rola stelaża i materaca

sypialnia

fot. sypialnia

Wielu z nas przystępując do zakupu łóżka uwagę przede wszystkim na jego wygląd, sposób wykonania oraz materiał, z jakiego mebel został wykonany. To oczywiście istotne kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę, ale nie są najważniejsze, ponieważ łóżko jest jak rama do obrazu. Owym płótnem w tym wypadku są stelaż i materac.

Stelaż to podstawa
Dobór odpowiedniego stelaża do łóżka zapewni nam spokojny sen. Mimo, że często swoją uwagę skupiamy głównie na tym by wybrane łóżko cechował ciekawy design, to właśnie stelażowi powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi. Podpowiadamy jak wybrać stelaż, który będzie idealny.

Sklepy w swojej ofercie mają stelaże klasyczne, bez regulacji, a także te regulowane. W tym przypadku wybór odpowiedniego powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami.

łóżka

fot. łóżka

Kwestiami, o których nie można zapomnieć podczas zakupu stelaża jest:
– ilość listewek i gęstość ich rozstawienia (im więcej listew, tym bardziej równomiernie jest rozłożony nasz ciężar, a stelaż jest bardziej wytrzymały);
– elastyczność – stelaże różnią się stopniem elastyczności, poza tym niektóre z nich mają dodatkową możliwość regulacji twardości wybranych listew;
– ręczna lub elektryczna możliwość podnoszenia zagłówka i podnóżka;
– wytrzymałość, możliwość maks. obciążenia stelaża;
– wysokość stelaża;

Materac – gwarancja wygody
Materac to element łóżka, z którym nasze ciało ma bezpośredni kontakt, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby był wygodny i posłużył nam przez kilka dobrych lat, a nie tylko przez parę miesięcy.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór stelaża z regulacją, to nie możemy kupić materaca sprężynowego, ponieważ w trakcie regulacji może on ulec zniszczeniu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się materace piankowe. Ważną kwestią jest także dobór materaca do głębokości łóżka. Oto kilka pomocnych rad:
– materac powinien zagłębiać się w ramie łóżka na minimum 3 cm;
– idealnie jest, gdy materac zagłębia się w ramie na głębokość 30-70% całej swojej wysokości;
– materac powinien wystawać ponad ramę łóżka na wysokość ok. 4-10 cm.

Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór zarówno materacy, jak i stelaży. Aby nie zgubić się w gąszczu propozycji warto poprosić o pomoc eksperta, który jest biegły w tym temacie. Dzięki fachowej poradzie możemy liczyć na zdrowy i spokojny sen.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)