Kolorowe podłogi w pokoju dziecka

wykładzina

fot. wykładzina

Już wkrótce zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. Dla wszystkich, którzy planują wymianę podłogi w pokoju ucznia, Sklepy Komfort przygotowały specjalną kolekcję paneli, wykładzin, dywanów oraz drzwi, dzięki którym pokój dziecięcy nabierze nowego atrakcyjnego wyglądu.

Przeczytaj również: Plac zabaw w pokoju dziecka

Pierwszy dzwonek tuż tuż. Dla setek tysięcy sześcio i siedmiolatków to przełomowy moment w życiu. Kończy się czas beztroski, zaczynają się obowiązki oraz pojawiają nowe zainteresowania. Ważne by czas szkolnej adaptacji był dla dziecka jak najbardziej przyjemny. Dlatego zanim przygotujemy szkolną wyprawkę warto pomyśleć o zmianie aranżacji pokoju naszej pociechy. Już wkrótce pojawi się w nim biurko i fotel na kółkach. Zanim je wstawimy, zacznijmy od położenia nowej podłogi. Zarówno rodzice pierwszaków jak i gimnazjalistów czy licealistów znajdą w ofercie sklepów Komfort odpowiedni produkt dla swojej pociechy.

Miękkie i kolorowe wykładziny
W przypadku dzieci, które dopiero zaczynają szkolną edukację najlepiej sprawdzi się kolorowa i miękka wykładzina dywanowa. Może być jednobarwna z dłuższym włosem lub kolorowa z nadrukowanymi uliczkami miasta, kolorowymi puzzlami, czy bohaterami dziecięcych kreskówek. Po dniu spędzonym w szkolnej ławce pierwszak ochoczo powróci do zabawy na wykładzinie ulubionymi lalkami, klockami czy samochodzikami.
Wykładzina dywanowa SAMOCHODZIKI to trwała i bezpieczna wykładzina drukowana na podkładzie filcowym – idealna dla każdego młodego miłośnika motoryzacji i filmów animowanych CARS! Ulubieni bohaterowie z kreskówki zapraszają do wspólnej zabawy.
Wykładzina dywanowa w uliczki to nie tylko wygoda i ozdoba pokoju, ale też godziny świetnej zabawy. Jeśli przytniemy ją do rozmiarów dywanu, otrzymamy przenośny "plac zabaw".

Praktyczne wykładziny elastyczne

dywan

fot. dywan

Jeżeli zależy nam na praktycznej łatwo zmywalnej podłodze, najlepiej położyć wykładzinę elastyczną. Młodzi twórcy będą mogli realizować na niej nawet najbardziej szalone pomysły.
Nastolatkowi przypadnie do gustu podłoga z wykładziny elastycznej Amber odzwierciedlającej plan ulic Nowego Jorku.

Dywany dla pierwszaka i nastolatka
Dywany to bardzo ważny element wyposażenia pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Spełniają one wiele funkcji, są ozdobą, stwarzają ciepłą atmosferę, a w przypadku nastolatków są wyrazem ich indywidualnego stylu.
Młodsze dzieci z pewnością ucieszą motywy nawiązujące do wakacyjnych przygód, czy bohaterów kreskówek. Dziewczynki mogą na dywanie zagrać w klasy, a chłopcy w mini piłkę nożną.
Jeśli nasza córka uczęszcza już do gimnazjum, to dywan Hannah Montana będzie na pewno królował w jej sypialni. Jeśli fascynują ją zagraniczne podróże, dywan z symbolami Paryża czy Nowego Jorku będzie idealną ozdobą jej sypialni.

Pokój starszego nastolatka powinien być urządzony funkcjonalnie i zgodnie z panującymi trendami. Dywan w modnych barwach nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, może być też główną ozdobą pokoju. Ten element wystroju wnętrza łatwo wymienić na inny, jeśli gust naszego nastolatka nagle zmieni się o 180 stopni.

Praktyczna i cicha podłoga z paneli

dywan

fot. dywan

Bez względu na wiek dziecka dobrym i praktycznym wyborem będą panele laminowane – są trwałe i odporne na zarysowania, a różnorodność dostępnych dekorów, zarówno tradycyjnych imitujących drewno jaki i nowoczesnych z barwnymi nadrukami, sprawi że nawet najbardziej wymagający znajdą podłogę dla siebie.

Nie wszyscy jednak cenią panele, bo odbijają one głuche dźwięki chodzenia. Odgłos upadających przedmiotów może być również powodem irytacji nie tylko domowników ale także sąsiadów. Jest na to rada. Wystarczy że będziemy pamiętać o zastosowaniu specjalnego podkładu wyciszającego.

Podłoga korkowa dla dziecka? Naturalnie!
Inną propozycją dla osób ceniących naturę pod stopami i ciszę w pomieszczeniu jest podłoga z korka. Doskonale sprawdzi się ona w pokoju dziecka. Pochłania dźwięki dobiegające z zewnątrz, ale również te powstające wewnątrz mieszkania. Jest zawsze ciepła w dotyku. Podłogi z korka są nie tylko znakomitym materiałem izolacyjnym, ale dzięki swoim właściwościom wytrzymują nawet duże obciążenia. Wyjątkową zaletą korka jest to, że nie przyciąga kurzu, dlatego szczególnie zaleca się go alergikom.

Ochrona podłogi w okolicy biurka
Podłoga przy biurku zarówno twarda (z paneli czy drewna) jak i miękka (z wykładziny) jest szczególnie narażona na powstawanie zniszczeń w warstwie dekoracyjnej na skutek używania foteli na kółkach. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie maty ochronnej pod fotele.
Dostępne w sklepach Komfort maty o wzorach z motywami z kreskówek Disneya, z motywami boiska czy kamieni nie tylko chronią ale też zdobią.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

W zależności od tego jaki posiadamy rodzaj podłogi, wybieramy odpowiedni rodzaj maty. Maty do podłóg twardych (np.: drewnianych, laminowanych, ceramicznych, itd.), wykonane z litej płyty poliwęglanowej o grubości ok. 2 mm, są gładkie po obu stronach. Maty do podłóg miękkich (np.: wykładzin dywanowych, dywanów), wykonane są z litej płyty poliwęglanowej o grubości ok. 3 mm i wyposażone od spodu w profil kolcowy, który wbija się w wykładzinę unieruchamiając matę na jej całej powierzchni. Ze względu na zastosowany materiał (poliwęglan) maty ochronne charakteryzują się bardzo dobrą sztywnością i sprężystością, dzięki czemu znakomicie przylegają do powierzchni podłogi zapobiegając tym samym dostawaniu się pod nie drobin brudu.

Drzwi a’la tablica
Rysowanie kredą po szkolnej tablicy to ulubione zajęcie najmłodszych uczniów. Pokusa „ozdabiania” ścian w domu towarzyszy niemal każdemu dziecku. Sklepy Komfort mają dla rodziców sprawdzony pomysł na osiągnięcie kompromisu w tej dziedzinie. Dzieci nie będą mazać po ścianie, gdy drzwi ich pokoju spełnią również funkcję tablicy. To idealne rozwiązanie zarówno dla niesfornego jak i pilnego ucznia.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)