Plac zabaw w pokoju dziecka

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Jesienno-zimowa niepogoda, prędko zapadający zmrok i plucha, zniechęcają do długich popołudniowych spacerów. To czas, kiedy chcielibyśmy, żeby dzieci bawiły się wesoło we własnym pokoju. Jak to zrobić? Wystarczy pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Doskonałą metodą wspomagającą możne być odpowiednie urządzenie i wyposażenie pokoju. Inspirująca aranżacja zmotywuje dziecko do samodzielnego wymyślania zabaw.

Dużo miejsca na podłodze
Im więcej miejsca na podłodze, tym lepiej. Dzieci bawią się przede wszystkim na podłodze. Aby zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez meble, można optymalnie zastąpić meblami wielofunkcyjnymi i modułowymi. Np. łóżko piętrowe pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, mieszcząc pod sobą szafki lub biurko, ponadto jest doskonałym pretekstem do rozmaitych zabaw. Przestrzeń pod piętrowym łóżkiem to doskonałe miejsce na założenia „bazy”, budowy schowków i namiotu z koca.

Przechowywanie zabawek

dywan

fot. dywan

Dzieci uwielbiają skrzynie, pudła, pojemniki i pudełeczka. Segregowanie i chowanie zabawek pomoże nauczyć pociechy utrzymania czystości. Nasze pociechy najczęściej bawią się tymi, które widzą. Natomiast ponowne odkrycie zapomnianych i schowanych zabawek budzi wielką radość. Walizeczki, kuferki i skrzynki są także elementem aranżacji pokoju. Szafy i szafki do przechowywania rzeczy służą dzieciom za kryjówkę do zabawy w chowanego. Front, który kształtem przypomina domek będzie nie lada atrakcją. Wnętrze szafy stanie się domem dla ulubionych pluszaków i lalek.

Świat fantazji na dywanie
Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy wszystkie zabawki znajdą się na podłodze. Specjalny dywan ze wzorem: ulicy, boiska piłkarskiego, domku dla lalek lub farmy będzie wymarzonym tłem do zabawy. Misternie wykonana makieta domku dla lalek lub miasteczka z uliczkami stanie się niezawodnym impulsem do wciągającej gry i z całą pewnością będzie ulubionym dywanem w domu.

Dekoracje i dodatki

fototapeta

fot. fototapeta

Każdy dodatek i drobiazg potrafi stać się impulsem do miłego spędzenia czasu: np. poduszka w kształcie zwierzątka, ruchome mobile nad głową, tablice magnetyczne i naklejki. Naklejki szczególnie dobrze pełnią tę rolę, bo można je dopasować do aktualnych zainteresowań dziecka. Kiedy maluch wyrośnie z fascynacji lub zmieni zainteresowania, można je z łatwością zdjąć i zamienić na inne.

Zamiast naklejek, można użyć fototapety. Dla adeptki jeździectwa idealny okaże się malowniczy motyw stajni, natomiast młody koszykarz będzie mógł celować piłką do kosza naturalnych rozmiarów naklejonego na ścianę.

Do wyboru jest też dżungla, podwodny świat delfinów i dużo innych realistycznych tematów, które podobnie jak pozostałe przedmioty umilające dzieciom czas znajdziesz w sklepie internetowym: Kids Town www.kidstown.pl

fototapeta

fot. fototapeta

naklejki

fot. naklejki

naklejki

fot. naklejki

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)